İzmit Belediyesi Meclisi’nde Üçyol meydanı görüşüldü

İzmit Belediye Meclisi Ağustos denemi toplantısını Nevzat Doğan başkanlığında yaptı. Toplantıda çeşitli konularda üyeler görüşlerini dile getirdiler....

BÜYÜT

İzmit Belediye Meclisi Ağustos denemi toplantısını Nevzat Doğan başkanlığında yaptı. Toplantıda çeşitli konularda üyeler görüşlerini dile getirdiler. CHP’li üye Fikret Gökmen’in Üçyol meydanı ile ilgili sorusuna Başkan Doğan” Oradaki projeyi akademisyenler hazırladı ve bölge esnafının görüşü alınarak uygulamaya konuldu.

ESNAFA SORULDU
Bazı sıkıntılar varsa görüşülüp değerlendirilir” dedi. Başkan Doğan, balık pazarı esnafının sorunuyla yakından ilgileniyoruz. Onlar için eski Cumartesi Pazarı alanında yer ayrılması için çalışılıyor” şeklinde görüşlerini dile getirdi. Meclis toplantısında köylerle ilgili konu uzun tartışmalara neden oldu. CHP’li üyelerin köylere yapılacak hizmetlerle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonun rapora hakkındaki eleştirilerini de cevaplandırdı.

KÖYE HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ
Başkan Doğan” Sizler köylere hizmet gitmesini istemiyor musunuz. Eğer böyle düşünüyorsanız bunu milletin efendisi olan köylümüze anlatamazsınız. Ben isterim ki bu konuda bize destek olun. Amacımız köylerimize İzmit Belediyesi olarak da destek olmaktır. Büyükşehir Belediyesi’nin yetişemediği yere biz hizmet götürmek istiyoruz. Bunun siyasetle, oy avcılığı ile ilgili bir yanı yok. Köy ziyaretlerinde bizden hizmet beklediklerini söylüyorlar. Biz de bunu yapmak istiyoruz” derken CHP’li Fahri Örengül,” Yapılan hukuksuzdur. Büyükşehir’in görevi köylere hizmet götürmektir” derken AK Partili üye Hasan Kırlı da “Bunda her hangi bir hukuksuzluk yok. Her şey kanunlara uygundur. Ben bunu iddia ediyorum ve hodri meydan diyorum. Bunda bir hukuksuzluk varsa hemen istifa etmeye hazırım. Siz de samimiyseniz istifa edecek misiniz” şeklinde konuştu. Karşılıklı tartışmalardan sonra ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi. İzmit Belediye meclisinin bundan sonraki toplantısının 3 Eylül de saat 16.00 da yapılması kararlaştırıldı.

07 Ağustos 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR