İzmit’te kaçak yapılara izin yok

Misafirlerini sıcak ve samimi bir havada ağırlayan Başkan Doğan, belediye olarak inşaat sektörü hakkındaki hassasiyetlerini dile getirdi. İnşaatların...

BÜYÜT

Misafirlerini sıcak ve samimi bir havada ağırlayan Başkan Doğan, belediye olarak inşaat sektörü hakkındaki hassasiyetlerini dile getirdi. İnşaatların kurallara uygun olarak yapılması konusunda İzmit Belediyesi olarak çok titiz davrandıklarını belirten Doğan “İnşaat ruhsatı alırken arsanın mutlaka çevresinin kapanması, inşaat yapım süresi boyunca çevreye rahatsızlık vermeden,  yolları işgal etmeden, kirlilik oluşturulmadan yapılması konularını çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.


MÜTEAHHİTLERİ UYARDI

İnşaat süresinde bazı müteahhitlerin dikkatli davranmadıklarını, gerekli hassasiyeti göstermediklerini belirten Doğan, “Demirler, keresteler yolların üzerinde kalıyor ve bazen kum mıcırlar yollara dökülüyor. Maalesef kural dışı dökülen bu malzemeler trafiği aksatıp, yayaların ulaşımını engellemekle birlikte ne yazık ki ölümlerle sonuçlanan kazalara da sebep olabilmektedir. Bahsetmiş olduğum bu olumsuzlukların aksine çok dikkatli ve titiz çalışan mütemadilerimize de teşekkür ediyorum.

 

YASALARA UYAN VATANDAŞA HAKSIZLIK

Şehrimizin özellikle deprem kuşağında bulunmasından dolayı da kaçak yapıya müsaade etmedik, etmeyeceğiz.  Kaçak yapılara müsaade ederek,  inşaatları için ruhsatlarını alıp, yasalar çerçevesinde harçlarını yatıran, tüm kanunlara uyan vatandaşlara da haksızlık yapmış oluruz. Biz buna asla müsaade edemeyiz” dedi.

 

DOĞAN, VATANDAŞIN İYİLİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

Kaçak yapıların önce içerisinde oturanlar için de büyük risk  olduğunu belirten Başkan Doğan “ şehrin estetik,  şehrin imar kurallarına uyarak iş yapan vatandaşlarımıza haksızlık açısından düşündüğümüzde kaçak yapıların ısrarla karşısında olacağız ve hiçbir siyasi kaygı duymadan gerekli işlemleri ve müdahaleleri yapacağız.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜME DESTEK

İzmit Belediyesi olarak özellikle şehrin süliyetinin olumlu yönde değiştirecek inşaat faaliyetlerinin yapılması arzusundayız. Bunun için özellikle kentsel dönüşüm konusunda sadece kent konut ve TOKİ’nin değil özel sektöründe aynı anlayışla hareket etmesini sağlamalıyız. Vatandaşı mağdur etmeden memnun eden;  vatandaşın isteği ve rızasıyla vatandaşı memnun eden kentsel dönüşüme destek veriyoruz“ şeklinde konuştu.  Kocaeli İnşaatçılar, Müteahhitler ve Emlakçılar Derneği Genel Başkanı Zeki Gediklioğlu da sıcak karşılamaları ve önemli açıklamaları için Başkan Doğan’a teşekkür ederek, inşaat sektöründe ki hassas çalışmaları için İzmit Belediyesini kutladı.

05 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR