Tuncay“Bir Tuncay feda olsun”

    İlimize gelen Gazeteci Tuncay Özkan, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği ‘Cemiyet Sohbetleri’ adlı söyleşi programına katıldı. İlk olarak...

 

 

İlimize gelen Gazeteci Tuncay Özkan, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği ‘Cemiyet Sohbetleri’ adlı söyleşi programına katıldı. İlk olarak Basın Müzesi’ni gezen Özkan sonrasında söyleşinin yapılacağı KYÖD’e geçti. Ergenokon davası sürecinde 6 yıl Silivri Cezaevi’nde kalan Tuncay Özkan, burada geçirdiği zor günleri hatırlatarak, “Sizler için, aydınlık günler için bir Tuncay feda olsun hiç bir önemi yok” ifadesine yer verdi.

 

BİR DAHA OLMASIN

Programda açılış konuşmasını yapan Cemiyet Başkanı Halit Yılmaz, Tuncay Özkan’ı ilimizde görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Cemiyet sohbetleri adı altında başlattığımız programda ilk olarak Süleyman Arat’ı ağırladık. Bugün de özgürlüğün 125. gününde Tuncay Özkan’ı ağırladık. Kendisini cezaevindeyken sürekli takip ettik. Böyle talihsizliklerin bir daha yaşanmaması dileğiyle” dedi.

 ÇOK ŞEY DEĞİŞMİŞ

Tutuklu geçirdiği 6 yılın ardından Türkiye’yi gezmeye başladığını söyleyerek sözlerine başlayan Tuncay Özkan,”6 yıl içinde çok şey değişmiş. Cezaevinden çıktıktan sonra tüm Türkiye’yi gezmeye başladım. Kocaeli 56’ncı vilayetimiz. Gezmeye de devam edeceğiz” dedi. Cemiyete büyük bir teşekkürü olduğunu ifade eden Özkan, “Sizlere çok büyük teşekkür ediyorum, beni bir gün bile yanlız bırakmadınız” ifadelerinde bulundu.

OYUNUN SONUNA GELDİ

Türkiye’de terörist olarak görüldüğünü fakat Avrupa ülkelerinde hayatının belgesellere konu olduğunu belirten Özkan, “Türkiye’de bazı kesimler tarafından terörist olarak gösterildim. Ancak İsveç’te ve Norveç’te belgesellerim yayınlandı. Bütün Avrupa kuruluşları duruşmalarımızı takip etti. Ama bizi kötü olarak gösteren kesimler oyunun sonuna geldi. Bu ülkenin aydınlığa ulaşması için Mustafa Kemal’in aydınlığını taşıyan bir devrimciyim. Hayatımdan çalınan her gün bu ülkeye feda olsun. Artık bu oyunu yenelim” şeklinde konuştu.

ŞEREF MADALYASI OLARAK

Kendilerinin ortadan kaldırması için böyle bir dönem başlatıldığını söyleyen Tuncay Özkan, “Onların masumiyeti, demokrasiyi yargılamaları başlarına çok kötü sonuçlar doğuracaktır. Bize verdikleri cezalar hala boynumuzda. Bunu şeref madalyası olarak taşıyorum. Bizden çok şey çaldılar, çok şey de kazandırdılar. Bugün umudun en yoğun olduğu gün. Bugün aydınlığa çok yakınız. Mustafa Kemal’in aydınlattığı bu yolda hep beraber dimdik yürüyelim” diye konuştu.

CHP’Yİ İKTİDAR YAPALIM

Tuncay  Özkan, zamanın birlik olma zamanı  olduğunu, kazanmaya yakın olduklarını belirterek, “Gelin 2015’te CHP’yi iktidar yapalım. Ben ne Ekmeleddin tanıyorum ne de Tayyip Erdoğanı. Ben sizleri tanıyorum ve sizlerden CHP’yi desteklemenizi istiyorum. Eğer CHP 2015’te iktidar olmazsa o zaman çok büyük sıkıntılar olacak” şeklinde konuştu. Söyleşi daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

13 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR