Bıyık, mahkeme kararına saygılı

Malum, geçen yılın sonlarında bir karar alınmış ve Kocaeli’deki ekmeği fiyatı yapılan yüzde 25’lik bir zamla 1 lira 25 kuruştan satılmaya başlamıştı....

Malum, geçen yılın sonlarında bir karar alınmış ve Kocaeli’deki ekmeği fiyatı yapılan yüzde 25’lik bir zamla 1 lira 25 kuruştan satılmaya başlamıştı. Bu mesele çok tartışıldı tabi. Zira yüzde 25 oranındaki zam olayı öyle millet tarafından kolay kabul edilemezdi.

Düşünsenize günde dört ekmek tüketen bir ailenin torbasından bir ekmeğin alınması anlamına geliyordu bu. Haliyle tepki gördü toplumdan.

Tabi toplum bu tepkisinde yalnız değildi.

Devreye Kocaeli Valiliği girdi. Önce kurum bazında itirazda bulundu. Ancak Odalar Birliği bu itirazı reddetti. Sonrasında ise Valilik için yargı yolu açıldı. Onlar da Kocaeli Ticaret Mahkemesi’ne konuyu götürdü. Buna göre zammın yürütmesinin durdurulması isteniyordu.

Mahkeme geçtiğimiz günlerde konu hakkında kararını verdi. Bu karara göre de yapılan yüzde 25’lik zam uygun değildi. Ekmek yeniden eski fiyatına, yani 1 liraya katılacaktı.

Fırıncılar Odası’nın, Esnaf Odaları Birliği’nin konu hakkındaki girişimleri yetersiz kaldı.

Bu durum kimi esnaftan olumlu tepki görse de kimileri meseleyi uygulamaya aldı. Bunlardan biri de AK Parti’nin Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık.

Sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşan Bıyık, ekmeğe yapılan zammı geri çektiklerini ve artık 1 liradan satış yaptıklarını duyurdu. Yani bu şekilde yasalara olan sadakatini de ortaya koymuş oldu.

“Yeni güne bismillah… Bugünden itibaren alınan mahkeme kararını uyguluyor ve ekmeğin satış fiyatını 3 yıl önceki haline geri çekiyoruz. Allah’tan hayırlısı artık, ekmek 1 TL…”

24 Eylül 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR