Osman Pamukoğlu: Mecburiyetten doğduk

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu parti çalışmaları kapsamında  dün İzmit’e gelerek il binasını ziyaret etti. Partililerle...

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu parti çalışmaları kapsamında  dün İzmit’e gelerek il binasını ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen Pamukoğlu’nu il Başkanı İlker Ergin ile birlikte partililer karşıladı. İl binasında basın toplantısı düzenleyen Osman Pamukoğlu, AKP Hükümeti’ne, PKK’ya verdikleri tavizlerden dolayı sert eleştirilerde bulundu. Pamukoğlu CHP ve MHP’yi de eleştirdi.

 

“TÜRKİYE ÇEMBER İÇİNDE”

Türkiye’nin iki büyük tehlikeyle baş başa olduğunu ifade eden Osman Pamukoğlu, “Birinci tehlike, rejimin temel taşlarının sarsılması ve tek tek yerinden oynatılmasıdır. İkincisi ise bölünme sürecidir. Çözüm süreci denen süreçle Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye topraklarından kopuyor. Türkiye bir çember içinde. Bu gidişata 2015 seçimlerinde dur denilmeli” dedi.

 

“HALA AKP’YE OY VERENLER VAR”

Sözlerini sürdüren Pamukoğlu, “AKP, 2002 yılında yüzde 34 ile geldi, 2007 seçimlerinde yüzde 18’lere iner diye beklerken yüzde 40 çıktı.  Diğer partiler de vardı bu seçimlerde. AKP bu partileri dokuz kez yendi. Ve hala bunlara oy verenler var. İşte biz bundan dolayı varız. Biz mecburiyetten doğduk” şeklinde konuştu.

 

“MHP, AKP’NİN TEMEL DAYANAĞI OLDU”

CHP ve MHP’yi de  eleştiren Osman Pamukoğlu, “MHP denen parti şu anda AKP’nin temel dayanağı olmuş. Adeta onlara baston olmuş duruma gelmiştir. Savaş tezkeresi çıkaran AKP’ye destek olan MHP, ardından Bağdat destekli peşmergelerin Türkiye’den geçmesine tepki gösterdi. Ya arkadaş bir kerede bir şeyi önceden sezin, bir şeyi de öngörün. CHP, savaş tezkeresine ‘hayır’ diyorsun ‘Kobani için tezkere çıkaralım diyorsun. Bu iki parti yüzünden AKP’nin önü alınamıyor” dedi.

30 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR