Birlik Dayanışma Grubu’ndan belgesel

Kocaeli Birlik Dayanışma Grubu Dönem Sözcüsü Muştak Müstecaplıoğlu grup adına gazetemizi ziyaret ederek DİSK’ in Eğitim Uzmanı Türkiye Öğretmenler Se...

BÜYÜT

Kocaeli Birlik Dayanışma Grubu Dönem Sözcüsü Muştak Müstecaplıoğlu grup adına gazetemizi ziyaret ederek DİSK’ in Eğitim Uzmanı Türkiye Öğretmenler Sendikası’nın kurucusu emekli öğretmen Süleyman Üstün’ün yaşam öyküsünü anlatan İşçi Sınıfının Süleyman’ı adlı belgesel film gösterimine tüm Gölcüklüleri davet etti. 1 Kasım Cumartesi günü saat 14.30-17.30 arasında Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda izlenime sunulacak belgesele Donanma Komutanlığı askeri işyerlerinde çalışan emekçiler de davetli.

 

“MÜCADELE TARİHİNE IŞIK TUTMAKTA”

Muştak Müstecaplıoğlu, “Süleyman Üstün, 80 yılını dolu dolu yaşamış bir öğretmen. Köy öğretmenliği ile başlayan bir yaşamı, ilerleyen yıllarda kitleleri tek bir hamlesi ile yönlendirebilecek bir isim olarak isçi sınıfının hafızalarında yer edinmiştir. Sınıf savaşımında eğitimci kimliğiyle yer alan işçilerin hocası Üstün’ün hayat hikayesi aynı zamanda Türkiye’nin unutturulmak istenilen devrimci mücadele tarihine de ışık tutmaktadır” diyerek Üstün’den bahsetti.

 

“HİÇBİR ŞEY UNUTULMADI”

Belgeselin Petrol-İş Sendikası, Yenidünya Gazetesi ve Yenisanat Kültür Merkezi’nin katkılarıyla Yapıcılar Film Ekibi tarafından hazırlandığı bilgisini de veren Müstecaplıoğlu, “Yitirdiğimiz Süleyman Üstün’ün yaşam öyküsünü anlatan belgesel filmini  Gölcüklü dostlarımızla buluşturmak istedik. Mustafa Suphi’den günümüze gelen mücadele geleneğini ve bu mücadelenin nice kahramanlarını unutturmak isteyenlere inat hiçbir şey unutulmadı, hiç kimse unutulmayacak” dedi.

28 Ekim 2014 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR