KTO’dan kardeş oda ziyareti

Körfez Ticaret Odası (KTO) yöneticileri, kardeş oda olarak belirlenen Bulgaristan Dobrich Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyarette bulundu. KTO Başkanı M...

BÜYÜT

Körfez Ticaret Odası (KTO) yöneticileri, kardeş oda olarak belirlenen Bulgaristan Dobrich Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyarette bulundu. KTO Başkanı Mustafa Efe ve Başkan Yardımcısı Sedat Zımba ve yönetim kurulunun hazır bulunduğu geziye meclis üyeleri de katıldı.

 

YATIRIMLAR KONUŞULDU

Ziyarette konuşan Dobrich Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lachezar Rossenov Georgiev, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Körfez ilçemiz önemli sektörleri sınırlarında bulunduruyor. Yurtdışına yapılacak yatırımların her iki ülke içinde yararlı olacağına inanıyoruz. Körfez Ticaret Odası ile kardeşlik protokolünü imzalamıştık. İki oda arasında gerçekleştirilen işbirliği her iki ülke için de yararlı olacaktır” dedi.

 

TARIM SEKTÖRÜ CANLI

Ülkeler arası ilişkilerin geliştirilmesi ve özel sektörler arasında yeni bağlar kurulması konusunda sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşlarına büyük görevler düştüğünün altını çizen Georgiev, “Birbirimizden güç alarak önemli işler başaracağız. Dobrich’te tarımsal üretim ve ara mamul doğal olarak fazla. Bu nedenle işlenmiş gıda tesisleri için yapılabilecek yatırımlara açığız” diye konuştu.

 

TÜRK YATIRIMCILARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Bölgelerinin tarımın yanı sıra hayvancılık sektöründe de potansiyelinin fazla olduğunun altını çizen Lachezar Rossenov Georgiev, şöyle konuştu: “Konusunda ihtisas sahibi kişilerin, organik tarıma müsait ve oldukça zengin topraklarımızda yapacakları yatırımlarında oda olarak elimizden gelen desteği göstereceğiz. Gıda sektöründe yatırım yapacaklar için en doğru adres bizim ülkemiz. Türk müteşebbisleri ülkemize davet ediyoruz.”

 

“İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRECEĞİZ”

Buluşmada konuşan KTO Başkanı Mustafa Efe ise, “Körfez ilçemizde sanayi ve ticari yatırımlar artarak devam ediyor. Ticaret Odası olarak bu gelişimi teşvik etmek ve işbirliği olanaklarını araştırıp üyelerimize sunmak konularında çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl kardeş oda protokolünü imzaladık. Bölgesel yakınlığımızın bize sunacağı avantajları da kullanarak, sizinle karşılıklı işbirliği geliştirmek arzusundayız” dedi.

 

“ÜLKELER DE KAZANACAK”

Efe sözlerini şöyle tamamladı: “Birlikte güzel çalışmalar yapacağımızı düşünüyorum. Karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak üzere projeler geliştirebiliriz. Geliştireceğimiz işbirliği her iki ülke ekonomisine ve üyelerimizin ticari faaliyetlerine katkı sağlayabilir.

 

HEDİYELER VERİLDİ

Kardeş odaların karşılıklı yatırım imkânlarını değerlendirdikleri ve işbirliklerinin geliştirilmesi için fikir alışverişinde bulundukları toplantıda, KTO Başkanı Mustafa Efe; Dobrich TSO Başkanı Lachezar Rossenov Georgiev, Kuzey Doğu Bulgaristan Sanayi ve Ticaret Odası yöneticilerinden Edis Emre, Mevlana Halk Kültür Evi Başkanı Gülhan Veysel’e ziyaretin anısına hediye takdim etti. Ziyaret, ekonomik ve kültürel çalışmalar hakkında karşılıklı görüşmelerin yapılması ile sona erdi.

10 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR