Gölcük’te “Bir projem var”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, yaptığı basın toplantısıyla yeni fikirlere yelken aç sloganıyla başlattıkları “Bir Projem Var” fikir yarışması...

BÜYÜT


Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, yaptığı basın toplantısıyla yeni fikirlere yelken aç sloganıyla başlattıkları “Bir Projem Var” fikir yarışması hakkında açıklama yaptı.
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, yeni fikirlere yelken aç sloganıyla başlattıkları “Bir Projem Var” fikir yarışması hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı. Yarışma hakkında bilgi veren Mehmet Ellibeş, göreve geldiğinden beri Gölcük halkının fikirlerine göre hareket ettiğini belirterek, bu yarışmanın da halkın fikirleri almak açısından önemli olacağını vurguladı. 4 kategori üzerinde yapılacak olan yarışmanın ödülü 10.000 TL olacak.
BÜYÜK ÖDÜL ON BİN TL
“Bir Projem Var” Proje Yarışması’nın 4 kategori üzerinde yapılacağını belirten Mehmet Ellibeş, bunların “Çevre ve altyapı Projeleri”, “Sosyoekonomik ve Kültürel Projeler”, “Yapı İşleri-Mimari-Ulaşım Projeleri” ile “Basın-Yayın ve Tanıtım” olduğunu söyledi. Birincinin 4 kategori içinden seçileceğini ifade eden Mehmet Ellibeş, birincinin 10.000 lira, ikincinin 5.000 lira ve üçüncünün 3.000 lira kazanacağını dile getirdi. Ellibeş, bunun yanı sıra yarışmada ilk üçe giremeyip projesi uygulanacak iki yarışmacıya ise 1.000’er lira verileceğini belirtti.
TÜM KOCAELİ KATILABİLİR
Halkın kendilerine 30 Mart’a kadar görev verdiğini dile getiren Mehmet Ellibeş, “Biz 30 Mart’a kadar görevimizi yürüteceğiz. Ondan sonrasına halk karar verecek. Biz yola çıktığımızda “Önce insan” dedik. Gölcük’ün dinamikleriyle değerlendirme neler yaptık. Bugün bu kapsamda yaptığımız bir projeyi tanıtacağız sizlere. Biz onlara soracağız neler yapabiliriz diye. Sizin öneriniz nedir? 5 yıllık stratejik planlar yapıldı burada. Bu planlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye konuştu. Yarışma şartlarını açıklayan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 18 yaşını bitirmiş herkesin katılabileceğini belirtti. Yarışmaya katılabilmek için Kocaeli ilinde ikamet etme zorunluluğu olduğunu ifade eden Ellibeş, projelerin başka bir yarışmada yarışmamış ve özgün olması gerektiğine dikkat çekti.
SON BAŞVURU 13 ARALIK
Halkın fikirlerini almaya önem verdiklerini belirten Mehmet Ellibeş “Gölcük şu an 150 bin nüfusa yaklaşmış bir kent. Böyle bir kentte insanların birebir size tenkitlerini almanız çok zor. Bunun daha pratik ve seri bir şekilde olmasını sağlayacak projelere her zaman açığız. Bu yarışma da halkımızın fikirlerini almada çok pratik olacak” dedi. Proje başvurusu yapmak isteyenlerin 13 Aralık saat 16.00’ya kadar başvurularını yapmaları gerektiğini ifade eden Ellibeş, “Çok uzun bir zaman değil ama çok kısa da bir zaman dilimi değil” diye konuştu.
YENİ YILA KADAR AÇIKLANIR
Yarışma sonuçlarının, jüri üyelerinin değerlendirmelerinin bittiği gibi resmi internet sitesinde duyurulacağını dile getiren Mehmet Ellibeş, “Gölcük’ü yöneten bir irade olarak her şeyi biz biliriz anlayışından uzak, insanların yönetime katılmasını sağlayacak projeyi hayata geçirdik. Kocaeli’ de yaşayan insanlara açık bir proje ama Gölcük’te yaşayan insanlar daha avantajlı görünüyor. Gölcük insanı ve Kocaeliler bize ulaştıracakları projelerle eminim ki Gölcük’e faydalı olacak işlerin altına imzalarını atacaktır” şeklinde konuştu. Yarışmaya katılımın yoğun olacağını beklediğini belirten Mehmet Ellibeş, “Hayret edeceğimiz projelerin çıkacağına dair beklentilerim var” dedi.
MEHMET ELLİBEŞ KENDİNDEN EMİN
Konuşmasının ardından seçimlerle ilgili olarak kendisine yöneltilen soruyu kendinden emin bir şekilde cevaplayan Mehmet Ellibeş, şöyle konuştu: “Bugüne kadar toplumun her kesimiyle barışık olmuşumdur. Halkımızla gönül bağı kurduk. Bunu başaran bir insan tabi ki teşkilatıyla da sorun yaşamaz. Dün bana güvenen teşkilatım, yarın da bana güvenecektir diye düşünüyorum. Biz işimizi aşkla yapıyoruz.”

23 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR