Civelek, tarafsız olmalı

Derince Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Çepil, yaptığı yazılı basın açıklamasında AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i eleştirerek tarafsız olmaya davet et...

BÜYÜT

Derince Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Çepil, yaptığı yazılı basın açıklamasında AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i eleştirerek tarafsız olmaya davet etti

Derince Belediyesi Meclis Toplantısı öncesinde alınan grup kararına uymayan ve muhalefeti destekleyen meclis üyelerinden Hüseyin Çepil, diğer meclis üyeleri Halit Aydın, Okşin Becet ve İhsan Çimen gibi İl Disiplin Kurulu’na verilmişti. Hüseyin Çepil yazılı açıklamada bulunarak hakkındaki iddialara cevap verdi. Çepil, “Gizli oylamayla yapılmış encümen seçimlerini açık oylama esasına göre yapılmış ve aleyhte oy kullananlar aleni bir şekilde görülmüş gibi hareket etmek ve bizlerin isimlerini açıklayarak disipline verildiğimizi deklare etmenin hükmü şahsiyetimizi, kişisel haklarımızı, toplumdaki itibarımızın zedelenmesine sebep olunmasını doğru ve edebi bulmuyor ve kasıtlı yapıldığına inanıyoruz” dedi.

SORULARI SIRALADI

Sorulacak sorular bellidir diyen Çepil, “İlçe ve il başkanı bizim isimlerimizi nasıl belirlemiştir? Gizli oylamayla yapılmasına rağmen bizim isimlerimiz neden özellikle ortaya atılmıştır? Kim tarafından özellikle bizim üzerimize oynanması için telkinde bulunulmuştur? Bizler kime ve nasıl oy verdiğimizi çok iyi biliyoruz. Peki, siz nerden biliyorsunuz? AKP grubunda gizli oyla alınmış bir grup kararı yokken hangi madde ile bizler suçlanmaktayız? Bize oynanan bu oyunun baş mimarı kimdir ve şeytanın avukatlığını yaparak doğru olduğunu var saysak dahi belediyeden maaş alan iki meclis üyesinin encümene teklif edilmesi etik açıdan doğru mudur?

NE SAKINCASI VAR?

Seçilecek bazı isimlerin doğru olmadığına kanaat getiren 3-4 meclis üyesinin geçen yıl olduğu gibi bu yılda aleyhte oy kullanmasında ne gibi bir sakınca vardır? Haklılığımız ortaya çıktığında itibarımızın iade edilmesini nasıl sağlayacaksınız? Hüküm verilir ve yapanlar kimse isim ondan sonra açıklanır. Hukukta masumiyet karinesi diye bir şey vardır. Zanlı ile hükümlü farklıdır. Bizi nasıl olurda bir il başkanı tarafından hükümlü haline sokulabiliriz?”

YARGI YOLU
Meclis üyesi Çepil, “İsmi açıklanıp linç edilmek istenen bizler, avukatımız aracılığı ile bize karşı yapılan bu haksızlığa karşı disiplin daveti yapıldıktan sonra hukuk önünde maddi ve manevi mücadelemize başvurumuzu yapacağız. Kasıtlı ve özellikle ismimizi kamuoyuna duyuran ve aslında daha önce belgeli disiplin suçu işlemiş meclis üyeleri için disiplin mekanizmasını çalıştırmayarak üstünü örtmeye çalışmanın hiçbir vicdani yönü yoktur.

SUÇ İŞLEMİYOR MUSUNUZ?

Asıl disipline verilmesi gereken ve her şeyin belgeli olduğu üç meclis üyesinin isminin açıklanmasını istemek gibi doğal bir hakkımız olmasına rağmen bizler yine de sadece o arkadaşlarımız hakkında disiplin işlemini neden yapmadığınızı sormakla yetiniyoruz. Evet, tekrar soruyoruz; Bize atfettiğiniz suçlama gibi değil, faili belli olan, belgeli şekilde disiplin suçu işlemiş olan 3 meclis üyesi hakkında disiplin mekanizmasını çalıştıracak mısınız? Çalıştırmadıysanız ve çalıştırmayacaksanız sizde disiplin suçu işlemiş olmuyor musunuz?

GENEL MERKEZ DEVREYE GİRSİN

Sorumluluğun yerine getiremeyen bir il başkanı olarak sizin hakkınızda ne gibi ve nasıl bir işlem yapılmalı? Derince’yi fazlasıyla geren ve önümüzdeki seçimlerde bizi zor duruma sokacak bu tür eylem ve söylemlerin daha dikkatle izlenmesi için Genel Merkezimizin de devreye girmesini özellikle talep ediyoruz. Bizi ahlaki ve vicdanı olmayan bir şekilde muhalefetle birlikte hareket etmek gibi bir eylemin muhatabı yapan il başkanımız Mahmut Civelek’in dikkatli, olgun ve tarafsız hareket etmesi gerekmektedir. Kendisini siyaseten daha olgun ve tarafsız davranmaya davet ediyor, disipline davet edildikten ve savunmamızı verdikten sonra daha geniş ve detaylı bir açıklama yapacağımızı tüm kamuoyuna saygılarımızla bildiriyoruz” dedi.

01 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR