“Cumhuriyet emin ellerde”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 88. Yıldönümü dolayısıyla dün gerçekleşen tebrikat töreninde bayram mesajı veren Vali Ercan Topaca, Cumhuriyet’in emin...

BÜYÜT

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 88. Yıldönümü dolayısıyla dün gerçekleşen tebrikat töreninde bayram mesajı veren Vali Ercan Topaca, Cumhuriyet’in emin ellerde olduğunu kaydetti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 88. Yıldönümü dolayısıyla, dün Vali Ercan Topaca makamında Tebrikat Töreni’nde tebrikleri kabul etti. Vali Ercan Topaca’nın ev sahipliğinde gerçekleşen törene Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, EDOK Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı, AKP milletvekilleri Zeki Aygün, Fikri Işık, CHP Milletvekili Haydar Akar, KOÜ Rektörü Sezer Ş. Komsuoğlu katılırken askeri erkan, vali yardımcılar, daire başkanları, il müdürleri, şube müdürleri hazır bulundu. Tören sonrası bayram mesajı veren Vali Ercan Topaca, Cumhuriyet’in emin ellerde olduğunu kaydetti.
 
CUMHURİYET EMİN ELLERDE”
Tören sonrasında Cumhuriyet’inin 88. Yıldönümüne özel açıklama yapan Vali Ercan Topaca, “Cumhuriyetimizin 88. Yılında onur ve şeref duyuyoruz. Ancak geçen haftaki deprem nedeniyle belli bir kısım törenler başbakanın talimatıyla iptal edildi. 500’ün üzerinde vatandaşımız depremde hayatını kaybetti. Hala kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bütün Türkiye’de herkes bu acıyı hafifletmek için birlik oldu. Bu birlik ve beraberlik gösteriyor ki Cumhuriyetimiz emin ellerde ve ileriye daha güçlü adımlarla ilerliyoruz. Bizim sıkıntılarımız ekonomik, siyasi veya soysa olabilir. Bu sıkıntılar her türlü atlatılır birlik olduğumuz sürece” dedi.
 
“EN Yİ ŞEKİLDE TELAFİ EDİLECEK”
Vali Ercan Topaca, törenlerin iptali ile ilgili gazetecilerin sorduğu soruya ise, “Genelge ile yapılan bu iptalin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu iptallere hangi açıdan bakıldığı çok önemli. Enkaz altında hala canlı kurtarılan vatandaşlarımız varken onların acılarını daha da ağırlaştıracak eğlenceleri hoş bulmuyorum. Zaten genelge öncesinde de bir şekilde bazı eğlenceleri iptal etmeyi vilayet içinde düşünüyorduk bu genelge ile resmi bir boyut kazandı. Ama Cumhuriyetimizi ruhumuzda ve kalbimizde hissettikçe daha anlamlı ve önemli olur. Bu coşkuya ruhumuzla sahip çıkarsak bir eksikliğin olmaz. Önümüzdeki yılda bu iptal edilen törenleri büyük törenlerle en iyi şekilde telafi ederiz” dedi.
 
“HERKES SPOR YAPAR”
Bayram mesajının ardından 16-18 Eylül tarihlerinde Trabzon’da bin 500 ve 3 bin metre orta mesafe koşuda Türkiye şampiyonu olan 16 yaşındaki İbrahim Yaşar’a Vali Ercan Topaca, kol saati hediye ederek, başarıların devamını diledi. Vali Topaca, Yaşar’ın başarısının bir örnek olduğunu belirterek, “Sporun yaşı yoktur. Herkes bedensel ya da zihinsel hiç fark etmez sporu yapabilir. Spor vazgeçilmez bir hayat tarzıdır. İbrahim’in 5 dakika 6 saniyelik elde ettiği bu başarıyı daha da aşağılara çekerek Dünya şampiyonluğunu kazanabilir. Daha başarılı olmasını dilerim” dedi.

29 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR