Kardeş şehir Kocaeli’yi tanımaya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Amerika’nın Maryland eyaletinden gelen senatör ve milletvekillerini ağırladı. Maylandli yön...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Amerika’nın Maryland eyaletinden gelen senatör ve milletvekillerini ağırladı. Maylandli yöneticiler kardeş şehir ilan edilen Kocaeli ve Maryland arasında ticari-kültürel ilişkilerin kurulması için kenti tanımak amacıyla Başkan Vekili Zekeriya Özak’ı ziyaret ettiler. Başkan Vekili Özak, Marylandli yöneticileri Kocaeli hakkında bilgilendirdi.
 
YATIRIM İÇİN ARAŞTIRMA YAPIYORLAR
Ziyarette Senatörler Edeward Kasameyer, Katherine Klausmeier milletvekilleri Shirley Nathan ve Nicholaous Kipke ile KASİAD Genel Sekreteri Yusuf Arabacı, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Aydın ve yönetim kurulu üyesi Sedat Yazıcı da yer aldı. Kocaeli hakkında bilgi sahibi olmaya yönelik ziyaretlerle, her iki şehrin ticari hacminin artması, kentteki iş adamlarının pazardan daha çok pay almaları hedefleniyor. Kocaeli’nin hem doğası hem de sanayisiyle yakından ilgilenen heyet kentte uzun vadede yatırımların ve iş ortaklıklarının kurulabileceğini belirttiler.
 
HALKIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Sanayi yoğunluğu konusunda Kocaeli’nin İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer aldığını ifade eden Başkan Vekili Zekeriya Özak, ilde sanayinin dışında alternatif kaynaklara büyük önem verildiğini dile getirdi. Başkan Vekili Özak, “Çevre konusunda ciddi yatırımlar yaptık. Arıtma tesislerimizle körfezimizin korunmasında en büyük adımı atık. Doğa turizmini geliştirdik. Yürüyüş parkurlarımızla halkımızın doğal alanlarda sağlıklı spor yapmasına imkân sağladık. Halkın mutluluğu için çalışıyoruz. Halk da bizi takdir ediyor. Hedefimiz halka hizmet” şeklinde konuştu.   
 
KARŞILIKLI HEDİYELEŞTİLER
Maryland heyeti ziyaretin ardından Başka Vekili Zekeriya Özak’a eyaletin başkenti olan Baltimore’de üretilen ürünlerden oluşan bir hediye paketi sundular. Başkan Vekili Özak da heyetteki misafirleri içerinde Büyükşehir Belediyesi’nin basılı yayınlarının ve pişmaniyenin yer aldığı hediye paketiyle uğurladı. Kardeş şehir Maryland’dan daha önce de bir heyet gelerek Kocaeli’de incelemelerde bulunmuştu.

20 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR