CHP İzmit İlçe, Yalçın Kuşkan’a ‘’Hayırlı olsun’’ dedi

CHP İzmit İlçe Teşkilatı geçtiğimiz günlerde başkanlığını koruyan Yalçın Kuşkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından il yönetimi ha...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Teşkilatı geçtiğimiz günlerde başkanlığını koruyan Yalçın Kuşkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından il yönetimi haftalık yönetim kurulu toplantısına geçti.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve yönetimi dün geçtiğimiz günlerde yapılan il kongresi ile mevcut başkanlığını koruyan Yalçın Kuşkan’a ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Büyük bir çiçek demeti ile il binasına gelen ilçe partilileri Kuşkan’a hayırlı olsun dileklerini iletti. İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, ‘’Yeni seçilen il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza hayırlı olsun demeye geldik. CHP’yi Kocaeli’de birinci parti yapmak için birlikte nasıl çalışmalar içersinde bulunacağız, birlikte neler yapabiliriz bunları görüşeceğiz” dedi.
AKP’NİN TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇECEKTİR
CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ise “Arkadaşlarımıza geldikleri için teşekkürler. Kadın kolları kongremiz hariç tüm kongreleri tamamladık. Artık bundan sonraki süreç 2014 yerel seçimlerinde nasıl kazanımlar içersinde olacağımızdır. Bundan sonra CHP’nin hesabı kitabı 2014 yerel seçimlerdir. 28 Haziran İzmit’in kurtuluşudur. Yerel seçimler sonucunda da AKP’den kurtuluş günü olacaktır. Uçağımızın düşülmesi ile komşularla sıfır problem paradigması çökmüştür. Uludere’de 34 yurttaşımızın yaşamını kendi kuvvet güçlerimizle yaşamını yitirmesi, Şanlıurfa cezaevinde insanların yanarak can vermesi AKP’nin tarihine leke olarak geçecektir.
BİZİM DE GÖNLÜMÜZDEN KÖRFEZİN MAVİ BAYRAK ALMASI GEÇER
Ayrıca Kuşkan son zamanlar tartışma konusu olan Körfezde mavi bayrak polemiğine ise, “Biz körfezde mavi bayrak olmasını istemeyen kişiler değiliz. Hepimiz arzu ederiz bu işin gerçekleşmesini ancak bu kentte yaşayan bir yurttaş olarak takılan bu mavi bayrağı bir zorlama olarak görüyoruz. Geçenlerde milletvekili arkadaşımızla Dilovası ziyaretinde bulunduk. Gittiğimizde kıyı şeridine bir tane tehlikeli mavi bayrak taktık ve tepkimizi gösterdik. Temizliliğe duyarlılık yıllarca CHP ile gündeme gelmiştir” dedi.
CHP BİR TEBAA BİR ÜMMET PARTİSİ DEĞİLDİR
Ayrıca gazetecilerden gelen AKP’nin önümüzdeki günlerde yapacağı kongre de 41 bin kişiyi toplayacağı ve CHP kongrelerinin de katımında pek yoğunluk görülmediği sorusuna Kuşkan, “Henüz yapılmamış bir kongre için yorum yapmak olmaz. Ancak CHP bir tebaa bir ümmet partisi değildir. İktidar gücü ve para gücüyle insanları oraya getirmek ne kadar demokratiktir bir sormak lazım” diye cevap verdi. Gerekli açıklamaların ardından CHP yönetimi il yönetim kurulu toplantısını basına kapalı olarak devam ettirdi.

28 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR