Okullarda asayiş berkemal

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ve ekibini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, okullarda disiplin olaylarının yaşanmadığını kaydetti.MHP...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ve ekibini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, okullarda disiplin olaylarının yaşanmadığını kaydetti.

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ve yönetim kurulu üyeleri dün İl Mili Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’yi makamında ziyaret etti. İl Başkanı Celalettin Yaylak, ziyarette eğitimdeki gelişmeleri sordu. Nevzat İspirli, Kocaeli genelinde yaptıkları çalışmaların olumlu sonuçlar doğurduğunu belirterek, “222 bin öğrenci ve 14 bin öğretmenin olduğu 560 kurumumuz var. Bunun yanı sıra en başarılı iliz. Ayrıca yüzde 75 okul öncesi, yüzde 54 meslek lisesi, yüzde 46 genel liseler olmak üzere ilköğretimlerde yüzde yüz okullaşmayı gerçekleştirdik” dedi.

DİSİPLİN TOPLANMADI
Geçtiğimiz yıl ÖSS’de ilk yüzde Kocaeli’den 14 öğrencinin yer aldığını kaydeden İspirli, “Ortaöğretimde de 500 tam puan alan 34 öğrenci yer alıyor. Ayrıca geçen yıl boyunca İl Disiplin Kurulu’nun sadece bir kez toplanması, okullarımızda güven ve huzurun yer aldığını ve öğrencilerimizin çok fazla sorun çıkarmadığını gösterdi. Bu yıl ise şimdiye kadar hiçbir şekilde hiçbir okulumuzla ilgili disiplin kurulu toplanmadı. Bu şekilde eğitime ve okuldaki öğrencilerimize verdiğimiz değeri artırmaya onların her an yanında maddi ve manevi yer almaya çalışıyoruz. Çocuklarımız bizleri yarınlara taşıyacak ve onların yararlı birey olmaların için elimizden geleni yapacağız” dedi.

07 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR