Yeni bir parti mi geliyor?

AK Parti’de Bülent Arınç’ın son ‘Dolmabahçe çıkışı’ parti içerisinde son yıllarda tartışılan ‘ayrışmayı’ da iyice gün yüzüne çıkardı. Davutoğlu ve do...

AK Parti’de Bülent Arınç’ın son ‘Dolmabahçe çıkışı’ parti içerisinde son yıllarda tartışılan ‘ayrışmayı’ da iyice gün yüzüne çıkardı. Davutoğlu ve dolayısıyla Erdoğan’a karşı çıkan isimler twitter hesaplarından Bülent Arınç’ın açıklamalarını retweet ederek saflarını belli ediyorlar. Şu ana kadar AKP’nin eski bakanlarından Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Suat Kılıç Bülent Arınç’ın açıklamalarına ‘destek’ verdi. Bülent Arınç’ın Taha Akyol’a yaptığı açıklamalar AKP içerisindeki ‘bölünmeyi’ hızlandırdı.

 

SOSYAL MEDYA

Bülent Arınç’ın CNN Türk’te yaptığı açıklamaların ardından partinin ağır toplarından Hüseyin Çelik, Başbakanlık danışmanlığı görevinden istifa ettiğini açıklamış ve Arınç’ın “aktroll” açıklamasını kişisel twitter hesabından retweet ederek yani ‘paylaşarak’ safını belli etmişti.  Bülent Arınç’ın yaptığı yazılı açıklamayı AKP’li eski bakan ve Davutoğlu’nun eski danışmanı Hüseyin Çelik’ten sonra, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de Twitter hesabından paylaştı. Eski Bakan Sadullah Ergin ayrıca Davutoğlu’nun eski danışmanı Hüseyin Çelik’in “istifa” tweetini de paylaştı. 

 

DAVUTOĞLU DÖNEMİNDE KIZAĞA ÇEKİLEN İSİMLER 

Hem Hüseyin Çelik hem de Sadullah Ergin Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde parti içerisinde kızağa çekilen isimlerdendi. 

 

“ABDULLAH GÜL PARTİSİ” İDDİASI YENİDEN GÜNDEMDE 

AKP’deki bu kamplaşma 1 Kasım seçimleri öncesinde gündeme gelen “Abdullah Gül, Bülent Arınç yeni bir parti kuruyor” iddialarını bir kez daha gündeme getirdi. AKP’yi kuran dört önemli isimden ikisi olan Arınç ve Gül’ün yeni bir parti kuracağı ve AKP’deki ‘küskünlerin’ de bu yeni partiye katılacağı kulislerde sıkça dillendiriliyordu. 

 

“TAKDİR KAMUOYUNUN” 

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin aynı sorusuna muhatap kaldı. Kurtulmuş Arınç’ın sözlerinin kişisel görüşleri olduğunu ifade ederek, “Bu kişisel görüşlere karşı bizim söyleyecek bir şeyimiz yoktur. Takdir kamuoyunundur” diye cevap verdi. 

 

SUAT KILIÇ DA DESTEK VERDİ! 

Arınç’ın açıklamalarına bir destek de eski Spor Bakanı Suat Kılıç’dan geldi. Suat Kılıç kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Okumadan, anlamadan yargılamayalım. 22.Dönem TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya bir göz atalım” çağrısı yaptı. Suat Kılıç Başbakanlığı döneminde Erdoğan’a en yakın isimler arasında gösteriliyordu.Serkan BORLAK 

07 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmit - Ne geldiyse bu Vatan'ın başına hep sizden geldi. Parti değişir ama zihniyet değişmez.

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 15:27
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR