Eski dostlar geleneksel iftarda buluştu

Leyla-Burhan Yangın çiftinin Karamürsel’de başlattıkları “geleneksel iftar yemeği” geçtiğimiz seneye göre bu ramazanda daha kalabalık dost topluluğunu...

BÜYÜT

Leyla-Burhan Yangın çiftinin Karamürsel’de başlattıkları “geleneksel iftar yemeği” geçtiğimiz seneye göre bu ramazanda daha kalabalık dost topluluğunu bir araya getirdi.
Emekli öğretmen ve emekli ziraatçı çiftin “geleneksel” hale getirdikleri iftar yemeği bu yıl yine “Köfteci Veli” tesislerinde, emekli öğretmen, ziraatçı, komşu ve dostları bir araya getirdi. Emekli öğretmen Leyla Yangın ve kendisi gibi emekli ziraatçı eşi Burhan Yangın ramazan ayında evlerinde ağırladıkları misafirlerini bir arada ağırlama fikrini benimseyince Yangın çiftinin iftar yemekleri ‘Geleneksel’ hale geldi. Emekli meslektaşlarını, eş ve dostlarını, komşularını Karamürsel Ankara Evleri’ndeki “Köfteci Veli” tesislerinin bahçesinde ağırlayan Yangınlar 50’nin üzerinde dostlarını bir araya getirdi.

50 KİŞİNİN ÜSTÜNDE
Başta Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nihat Yazıcıol ve eşi Selma Yazıcıol olmak üzere, emekli Halk Eğitim Müdürü Mehmet Akün ve eşi, emekli öğretmenler Oya Karacaer, Ümran Gülal, emekli Adliye Yazı İşleri Müdürü Sıpkat Kale eşi ve kızı, Altınova Kaymakamlığından emekli Yazı İşleri Müdürü Hasan Fırat ve eşi ile olmak üzere 50 kişinin üstündeki davetliler bir arada iftar açtılar.

GELEMEYEN DOSTLARI ANDILAR
İftar sonrası çaylar içilip sohbet edilirken bu yıl aralarında Balıkesir ve Hendek’te oldukları için bulunamayan emekli Ziraatçı Halim Yavuzyılmaz ve eşi Ayşe Yavuzyılmaz’la, emekli öğretmen Ragıp Başaran’ın kulaklarını çınlatmaktan kendilerini alamadı. Yangın çiftinin “geleneksel” iftarı ev sahibi Burhan Yangın’ın “Temel ve Dursun” fıkraları ile son bulurken davetliler kahkahalarını tutamaz olmuşlardı. Dostlar, bir dahaki ramazanda buluşmak dilekleri arasında Yangın çiftine teşekkür ederek vedalaştılar.

26 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR