TÜBİTAK’tan Alternatif Enerjili Araç Yarışları

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 26-27 Ağustos tarihlerinde ilimizde düzenlenecek ‘Alternatif Enerjili Araç Yarışl...

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 26-27 Ağustos tarihlerinde ilimizde düzenlenecek ‘Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nın hazırlıkları devam ediyor. Körfez Yarış Pisti'nde, elektrik ve hidrojen enerjili araçların bulunduğu kategorilerdeki yarışlara ülke genelinde 57 üniversiteden 900'ün üzerinde öğrenci katılacak.

 

KURULUM HAZIRLIKLARI

Üniversiteler, çadırlarda araçlarının kurulum hazırlıklarını yapıyor. Yarışmaya katılacak takımların kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından, araçların teknik muayeneleri yapılmaya başlandı. TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürü Mustafa Orhan, Alternatif Enerjili Araç Yarışları'nın, TÜBİTAK'ın çok önem verdiği etkinliklerden biri olduğunu söyledi.

 

"ARAÇLARI ÖĞRENCİLER  İMAL EDİYOR"

İlk defa takım kuran üniversiteye 10 bin lirası yol masrafı olmak üzere 35 bin lira destek verdiklerini, dereceye girenlere toplamda 80 bin lira ödül dağıtılacağını aktaran Orhan, “Yarışmacılar araçlarını kendileri yapıyorlar. Sponsor desteği ile araçlarını geliştiriyorlar. Hız yarışları ile yerli üretim ve tasarım olmak üzere iki kategoride dereceye girenlere ödül vereceğiz. Özellikle yerli üretim, yerli tasarıma yönelik araçlara daha çok ödül veriyoruz. Buradaki araçların yüzde 100'e yakını öğrenciler tarafından imal edilen araçlardır” dedi.

23 Ağustos 2017 Kocaeli- TeknolojiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR