Türkkan: AKP’ye yaslanan işadamları risk taşımıyor

MHP MYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “AKP iktidarı döneminde muhalif bir ses çıkarırsanız derhal risk grubuna giriyorsunuz. Yakı...

BÜYÜT

MHP MYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “AKP iktidarı döneminde muhalif bir ses çıkarırsanız derhal risk grubuna giriyorsunuz. Yakında duyarsınız, işadamı İnan Kıraç’ın başına bir Ergenekon sarmalı örülür”, dedi.

MHP MYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, NTV’de canlı yayınlanan Esra Sert’le Seçime Doğru programının konuğu oldu. Kocaeli, seçim ve ülke gündemi ile ilgili açıklamalar yapan Türkkan, şunları söyledi. “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TRT'de yayınlanan programda bir soru üzerine Koç'ların damadı işadamı İnan Kıraç'ın çıkışıyla (Kıraç, CHP’nin seçimi kazanabileceğini söylemişti) ilgili şu açıklamayı yaptı. ''Ben doğrusu İnan Kıraç'ı bu işlerin içinde görmek istemem. Ama hakikaten, yazılanlar söylenenler doğruysa, bu tabi geleceğe yönelik herhalde kendisi de bazı riskleri üstlenmiş demektir. Bu cümlelerle Başbakan Erdoğan, Koç Grubu'nu direkt olarak hedef aldı.”

KIRAÇ’A ERGENEKON SARMALI
“Muhalif ses çıkarırsanız hemen risk grubuna giriyorsunuz” diyen MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, sözlerini şöyle tamamladı. “İşadamları Ahmet Çalık, Ethem Sancak gibi isimler AKP’ye yakın durmakla risk almış olmuyor mu? Sorarım size. Mesele AKP iktidarına ne kadar yakın ya da ne kadar uzak durduğunuzla alakalı. AKP’ye yakınsanız abad oluyorsunuz muhalifseniz risk alıyorsunuz. Mesela Ahmet Çalık, Başbakan Erdoğan'a yakın bir isim. Sabah ve Atv gibi medyadaki büyük yatırımları dışında Çalık Enerji'nin de sahibi.Ama Ahmet Çalık’ın yatırımlarına destek var. Neden çünkü o AKP’ye sırtını dayamış. O halde AKP’ye yaslanan işadamları risk taşımıyor. Muhalif bir ses çıkarırsanız derhal risk grubuna giriyorsunuz. Yakında duyarsınız, risk alan işadamı İnan Kıraç’ın başına bir Ergenekon sarmalı örülür.”

09 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR