Türk Metal Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız’dan sert açıklama

Yıldız, sektördeki diğer sendikalar olan DİSK’e bağlı Birleşik Metal ve HAK-İŞ’e bağlı Çelik-İş Sendikası’nın Kocaeli’deki karnesini çıkarmış, özelli...

Yıldız, sektördeki diğer sendikalar olan DİSK’e bağlı Birleşik Metal ve HAK-İŞ’e bağlı Çelik-İş Sendikası’nın Kocaeli’deki karnesini çıkarmış, özellikle Birleşik Metal’in yasa dışı örgütlerin kontrolünde olduğunu iddia etmişti. Yakup Yıldız, o çok ses getiren, zehir zemberek açıklamalarına devam ediyor.

 

BİLMEYEN KALMASIN

“Bilmeyen kalmasın” başlığıyla yayınladığı yeni mesajında, “PKK bağlantılı ikiyüzlü küçük sendikanın gerçek yüzünü ve yetkili oldukları fabrikalarda çalışanlara yönelik yaptıkları ihanetleri paylaş ki bilmeyen kalmasın” cümlesini kullandı.

 

İşte Yakup Yıldız’ın yeni ama yine çok sert olan mesajı:

1- Sıfırcı sendikanın PKK’dan yargılananlar ve HDP, TKP, EMEP, Kızılbayrak Halkevleri gibi marjinal gruplarla hareket ettiğini biliyor muydunuz?

 

2- Sıfırcı sendikanın yetkili olduğu ve malum şube başkanının çalıştığı yıllarda Bekaert’ta işçi ücretlerinin yüzde 50 düşürüldüğünü biliyor muydunuz?

 

3- Sıfırcı sendikanın Gebze bölgesinde kurulu ve yetkili olduğu Sneijder Elektrik’te 70 işçi iş yerinden çıkarılırken şalter indirmediğini biliyor muydunuz?

 

4- Sıfırcı sendikanın yetkili olduğu ve 10 aydır tazminatlarını alamayan Atilla Doğan işçisini yalnız bıraktığını biliyor muydunuz?

 

5- Sıfırcı sendika işçi tazminatlarının üzerine yattığı için Elkim Trafo işçisi tarafından mahkemeye verildiğini biliyor muydunuz?

 

6- Sıfırcı sendikanın MESS Grup sözleşmeleri yetki prosedürünü kasıtlı olarak Türk Metal’den sonra başlattığını biliyor muydunuz?

 

7- Sıfırcı sendikanın iş yeri toplu sözleşmelerinde ücret zamlarını yıllık belirlediğini biliyor muydunuz?

 

8- Sıfırcı sendikanın işyeri sözleşmeleri yaptıkları iş yerlerinde enflasyon zamlarını gerçekleşen enflasyonunun yüzde 25’i kadar belirlediğini biliyor muydunuz?

 

9- Sıfırcı sendikanın işyeri sözleşmelerinde yakacak bayram izin yardımcılarının olmadığını biliyor muydunuz?

 

10- Sıfırcı sendikanın işyeri sözleşmelerinde fazla çalışma ücreti hafta içi yüzde 60 gece çalışma zammı yüzde 5 olduğunu biliyor muydunuz?

 

11- Sıfırcı sendikanın yetkili olduğu ve 70 dolayında çalışanın bulunduğu Japon ortaklı federal Mogul Tuzla işyerinde ikramiyelerin 60 gün üzerinden ödendiğini biliyor muydunuz?

 

12- Sıfırcı sendikanın Asil Çelik işyerinde işverenle anlaşarak 10 ay grev yapıp sonrasında 3 yıllık sıfır sözleşme yaptığını biliyor muydunuz?

 

13- Sıfırcı sendika Türk Metal sözleşmelerinin fotokopisini çekerek üyelerine yutturduğunu biliyor muydunuz?

 

14- Sıfırcı sendika Gebze bölgesinde kurulu Akkargan iş yerinden kendi eliyle sendika karşıtı 110 çalışanı işten attırdığını biliyor muydunuz?

 

15- Sıfırcı sendikanın önceden yetkili olduğu ve genel başkan çıkardığı Çolakoğlu Meteoroloji ve Kalibre Boru Gremmer işyerlerinin de Türk Metal Sendikası’nın yetkili olduğunu biliyor muydunuz?

 

16- Sıfırcı sendikanın metal işçilerinin ancak yüzde 1,7 gibi küçük bir oranda temsil ettiğini ve baraj sorunu yaşadığını biliyor muydunuz?

 

17- Sıfırcı sendikanın Avrupa Birliği fonlarından beslendiğini biliyor muydunuz?

 

18- Sıfırcı sendikanın yetkili olduğu Trakya Sanayi iş yerinde yetkisinin düştüğünü biliyor muydunuz?

 

19- Sıfırcı sendikanın delegelerinin genellikle HDP, TKP, EMEP ve Halkevleri üyeleri olduğunu biliyor muydunuz?

23 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

enpayiscisi. - Başkan aldigin maasmi kesildi vicdanli ol biraz şerefli isen ceker gidersin bu iişçiler ayaklandi bir kez geri dönüş yok işçinin hakkini düşün kendi cebini değil.... Bu arada sen nerdesin neden cikmiyorsun korkakmisin delikanli ol...

Yanıtla . 0Beğen 23 Haziran 17:17
05

ceyhun - Türk Metal Sendikası nerde ve ne zaman mantıklı olarak işçinin haklarını savunmuş veya savundunuz işçiler size eğer karşı çıkıyorsa işten çıkmalarına kadar sebep oluyorsunuz. çok iyi sendikacılık yapıyor gibi başkalarının hataları ile uğraşıyorsunuz iyi bir sendika olsanız bu mayıs ayından bugüne kadar gelen iş bırakma eylemleri neden yapıldı hiç sorguladınızmı sizin iyi sendika yaptığınız için değil eksik ve işveren taraflı olduğunuz için. artık Türkiyede sendikacılık yok, işçi hakkı düşünmek yok, aylık gelen aidatları almak lüks içinde yaşamak var

Yanıtla . 0Beğen 23 Haziran 17:17
04

mustafa uğur - Birleşik Metal ve Çelik iş’in sendikal anlamda faaliyet gösterdiğine inanmak mümkün değil. Bunlar daha çok yasa dışı örgütlerin ve marjinal grupların uzantısı gibi hareket ediyorlar.Ben Metal Sanayisinde sendikacılık yapan tek sendikanın Türk Metal Sendikası olduğunu düşünüyorum.

Yanıtla . 0Beğen 23 Haziran 17:17
03

Bilmiyoruz !!! - Birleşik Metal İş Sendikasını öğrendik . Hadi şimdi Türk Metal Sendikasını da tanıtta onu da öğrenelim sayın Başkan !!! O bunu yapmış şu bunu yapmışı bırakın artık. Kendi yaptıklarınız yada yapmadıklarınızı yazın buralara kim AK kim KARA cümle alem BİLSİN ...

Yanıtla . 0Beğen 23 Haziran 17:17
02

Al birini vur öbürüne - Türk metalin genel başkanı ergenekon suçlusudur.Türkiyenin en zengin sendikası.Birleşik metalde bu pastadan pay almak istiyor.İşçiyi düşünen varmı acaba....

Yanıtla . 0Beğen 23 Haziran 17:17
01

ünsal - Bir Atilla Doğan çalışanı olarak doğru söylemiş başkan evet yalnız bırakıldık ve bırakılmaya devam ediliyoruz

Yanıtla . 0Beğen 23 Haziran 17:17
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR