Kazada hayatını kaybeden Musa 4 kişiye hayat verdi

30 Kasım tarihinde Derince’deki kazada yaralanan Musa Topuz’un organları 4 kişiye yeni bir umut oldu, hayat verdi.30 Kasım gecesi Derince Kaşkaldere m...

BÜYÜT


30 Kasım tarihinde Derince’deki kazada yaralanan Musa Topuz’un organları 4 kişiye yeni bir umut oldu, hayat verdi.
30 Kasım gecesi Derince Kaşkaldere mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 41 PA 552 plaka nolu araç takla atmış, M.Ensar Aydemir ölmüş üç kişi de yaralanmıştı. Yaralı olan gençlerden Yavuz Selim Gül ve Mevlüt Ballı daha sonra tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetmişti. O gençlerden biri olan 19 yaşındaki Musa Topuz organlarıyla 4 kişiye hayat verdi. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altındayken hayatını kaybeden Gümüşhane doğumlu, Derince Ogün Sokak No:22 adresinde ikamet eden, Körfez Ağadere Caddesi’nde Uslu Adana Sofrası’nda çalışan Musa Topuz’un ailesi organlarını bağışlamaya karar verdi. Aile hiç vakit kaybetmeden Doku ve Organ Nakli Bölge Koordinatörlüğüyle iletişime geçti, hastanın gerekli tıbbi bilgileri iletildikten sonra uygun alıcılar belirlendi.

HASTALARA ULAŞTIRILDI
Hastanede nöbetçi olan ameliyathane ekibi ve organ bağışı ekibi yanı sıra Kartal Koşuyolu Kalp Hastanesi, Şişli Memorial Hastanesi ve Medikal Park Göztepe Hastanesinden gelen ekiplerle yaklaşık 5 saatlik özverili çalışma sonucunda, kalp, karaciğer ve iki böbrek ihtiyacı olan hastalara ulaştırıldı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi personelini özverili çalışması, duyarlı bir ailenin yardımı 4 kişiye yeniden hayat verdi. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi geçtiğimiz mart ayında da organ bağışı gerçekleşmiş, bu vesileyle organ bekleyen 3 hasta sağlığına kavuşmuştu.

BAŞKA CANLARDA
BULUNAN HAYAT
Musa Topuz’un babası hacı Ahmet Topuz; “iki evladım vardı üzücü bir olayla 1 evladımı kaybettim. Organ bağışı talebinde bulunulduğunda evladımın bir parçası da başka yüreklere can olsun başka aileler evlat acısı çekmesin istedim. Evladımın bir parçasının başka canlarda hayat bulması en azından yaşadığını bilmek acımızı dindirmese de bir nebze bizi mutlu eder diye düşündüm ve organ bağışını kabul ettik” ifadelerini kullandı.

23 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR