Sanayide temizlik operasyonu

Gebze Belediyesi tarafından evsel atıkların düzenli olarak toplandığı Küçük Sanayi ve Hasköy sanayi sitelerindeki endüstriyel ve tehlikeli atıklar son...

BÜYÜT

Gebze Belediyesi tarafından evsel atıkların düzenli olarak toplandığı Küçük Sanayi ve Hasköy sanayi sitelerindeki endüstriyel ve tehlikeli atıklar son defa kaldırılıyor.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Belediyesi ve İZAYDAŞ işbirliğiyle sanayi sitelerindeki tehlikeli sanayi atıkları kaldırılıyor. Belediyelerin sorumluluk alanında olmamasına rağmen, Küçük ve Hasköy sanayi sitelerinde biriken endüstriyel ve tehlikeli atıklar, son defaya mahsus, yürütülen ortak çalışmayla kaldırılıyor. Belediyelerin temizlik işleri ekipmanları ve personelinin görev aldığı çalışmalar kapsamında Gebze Belediyesi tarafından işyerlerine; 120 litre hacminde evsel atık konteynırları teslim edildi.

SANAYİ ESNAFI DUYARLI OLMALI

Ambalaj atıklarının ayrıştırılarak biriktirileceği mavi renkte geri dönüşüm kumbaralarının da sanayi sitelerindeki işyerlerine teslim edildiği çalışmaya ilişkin bilgi veren yetkililer esnafın evsel ve ambalaj atıklarının yerinde ayrıştırılması konusunda bilgilendirildiğini dile getirdi. Çevre sorunlarının bir daha yaşanmaması için Küçük Sanayi ve Hasköy Sanayi Sitesi esnafının duyarlı davranması gerektiğinin altını çizen yetkililer; işyerlerinden çıkan endüstriyel ve tehlikeli atıkların toplanması ve bertarafı için, Çevre kanunu gereği lisanslı firmalarla anlaşma yapmaları gerektiği yönünde de uyarı ve hatırlatmalarda bulundu.

17 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR