Kartepe Eko TurizmProjesi imzaları atıldı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek kapsamında hibe almaya hak kazanan projeler arasında yer alan Kartepe Kaym...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek kapsamında hibe almaya hak kazanan projeler arasında yer alan Kartepe Kaymakamlığı ‘‘Kartepe Eko - Turizm Fizibilite Analizi projesi’’ için destek verecek.
Kartepe Kaymakamlığı gelişen ve değişen turizm anlayışı içerisinde Kartepe ilçesinin ve köylerinin mevcut potansiyelinin tespitini yapmak, sürdürülebilir ve ekolojik çerçevede sahip olduğu turizm potansiyelini en üst düzeyde faydaya çevirmek, Kartepe ilçesinin orman köyleri ile birlikte kalkınmasında rol oynamak için yapılması düşünülen eko turizm projelerin sürdürülebilirlik ve uygulanabilirlik tespitinin yapılması için Doğrudan Faaliyet kapsamında sunduğu projesi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından kabul edildi.
Kartepe Kaymakamlığı ‘‘Kartepe Eko - Turizm Fizibilite Analizi projesi’’ konusunda sunduğu Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projesi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilerek mali protokol anlaşması imzalandı.
PROJE BÖLGEYE HAYIRLI OLSUN
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “MARKA olarak Kartepe Kaymakamlığımızın Kartepe turizmini geliştirmesi noktasında yaptıkları çalışmaları desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Çünkü kurumların yerelde sahip çıktıkları tüm projeler köyden kente, kentten ülkeye neler yapacağımızı planlı bir şekilde ortaya konması bakımından çok önemli. Kartepe Kaymakamımızı da özellikle köylerden başlayarak böyle bir çalışmaya imza atmalarından dolayı tebrik ediyorum. Kartepe Eko - Turizm Fizibilite Analizi Projesi’nin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Herkesi gezmeye, dinlenmeye Kartepe’ye ve Doğu Marmara bölgesine davet ediyorum” dedi.
Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı ise yaptığı açıklamada: “Bu proje ile Kartepe ilçesi köylerde turizm sektörü ve eko-turizm ve aktivite pazar potansiyelini, yatırımların muhtemel maliyeti ve yöre halkına sunacağı gelir ile tesislerin Kartepe ve çevresine sağlayacağı sosyal ve ekonomik katma değer artacaktır. Kartepe’nin Türkiye turizmi içerindeki yerinin belirlenmesi, sağlanacaktır” dedi. Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, bu projeye desteklerinden dolayı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na da teşekkür etti.

10 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR