SP’li Sarıdoğan, Körfez Belediyesi’ni eleştirdi

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan aleyhine bir dizi eleştirilerde bulunduSaadet Partisi Körfe...

BÜYÜT

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan aleyhine bir dizi eleştirilerde bulundu

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, haftalık toplantıda yine Körfez Belediyesi’ne ve başkan Yunus Pehlivan’a yüklendi. Sarıdoğan yaptığı açıklamada, “Körfez ilçede yaptığımız çalışmalarla Körfez’in sorunlarını, olumsuz gelişmeleri gündeme getirerek Körfez halkımızı bilgilendirerek, haksızlıklara karşı duyarlı olmasını, bununla birlikte yerel ve Kocaeli basınımızın katkılarıyla Körfez ilçemizin sorunlarını kamuoyunu bilgilendirerek sorunların gündeme gelmesini sağlıyoruz” dedi.

SAVAŞA SÜRÜKLENİYORUZ
Sarıdoğan, “Genel iktidarın uyguladığı özellikle ülkemizi savaşa sürükleyecek Petroitlerden Sayın Başbakanın ilk açıklamasında ülkemize gelişi hakkında bilgi sahibi olmadığını söylemesi daha sonra bunun tersi açıklama yaparak ülkemizin NATO’nun toprağını olduğunu, Suriye’den gelecek tehdit karşısında füzelerin gelmesi gerektiğini söylemesi sanki bilinmeyen başka bir gizli el her şeyi önceden hazırlayarak son sözü Başbakana söyletiyor düşüncesi kamu oyunda hasıl oluyor.

HALKTAN GİZLENİYOR
Körfez ilçedeki yöneticilerin de bundan farklı olmadığını görüyoruz. Körfez ilçemiz için birçok plan ihale özelleştirme yani peşkeş Ankara’da hazırlanıp ilçe belediyesinin de katkılarıyla birlikte uygulamaya sokulmuş oluyor. Limanların gelmesi ile birlikte sahile yakın mahalleler sanayi bölgesi ilan edildi. İlan edilen bölgeler halkın bilgisinden uzak tutularak buralar birileri tarafından ucuza vatandaşların elinden alınmaya çalışılıyor. Bunlardan birisi Samsun Mahallesi’ndeki vatandaşların gayri menkulleri belediye karafından 500 bin liraya alınarak 200 milyona yabancı bir şirkete pazarlamaya çalışılması.

İŞYERİ MÜHÜRLENDİ
Yarımca Taşlı tarla bölgesinin Evyap ve Gübretaş’ın insafına bırakılarak orada oturan insanlarımızın lanet olsun diyerek metresini piyasadan üçte bir fiyatına satmak zorunda kalmaları. Kabakoz mevkiinde bir siyasi partinin ilçe başkanının 20-30 işçisinin çalıştığı iş yerini mühürleyen Körfez Belediye Başkanı Şirinyalı Mahallesi’nin ortasına gübre depolanmasına müsaade etmesi aynı zamanda beton santralına izin vermesi. Oyu Körfez halkından alan hizmeti rantiyeye yapması Körfez halkımıza yapılan en büyük saygısızlık olarak görüyoruz.

UCUZA KAPATILDI
Evyap firmasının sahilden 30 metre denizi doldurmasına karşılığı rüşvet olarak belediyenin İlimtepe’de 28 dönüm araziyi ucuz fiyata satması bu paranın da hiç belediyenin kasasına girmeden belediyenin Halk Bankası’na borcu karşılığı virman yapılması Körfez’in nasıl pazarlandığının bir göstergesidir.

TAŞOCAĞI TARTIŞMASI
Biz bunları duyarlı basın mensuplarımıza harfi harfine Körfez halkına hürmeten yazılmasını arzu ediyoruz. Çünkü basınımızın gücünü biliyoruz. Örnek olarak hep bir ağızdan Maşukiye’deki taşocağı tartışmasını manşetlerinde tutmasını taktirle karşılıyorum. İktidarın dümen suyuna girdi diyenlere çok büyük bir cevap niteliğinde olduğu kanaatindeyim” dedi.

18 Aralık 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR