CHP Başiskele’de kazanan İnce

  CHP, gelen istifaların ardından ilimizdeki son olağanüstü kongresini de tamamladı. Başiskele’de görevinden istifa eden Sezai Solak ile Muharrem İnce...

 

CHP, gelen istifaların ardından ilimizdeki son olağanüstü kongresini de tamamladı. Başiskele’de görevinden istifa eden Sezai Solak ile Muharrem İnce’nin başkanlık için yarıştığı kongrede toplam 58 oy kullanıldı. Oyların 31'ni alan Muharrem İnce, seçimleri kazanırken, 27 oyda kalan Sezai Solak ise yarışı kaybetti.

 

DİVAN BAŞKANI ÖRENGÜL

CHP Başiskele İlçe Örgütü’nün 1. olağanüstü genel kurulu dün Başiskele Belediyesi Karşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 30 Mart seçimlerinin ardından ilçe başkanlığından istifa eden Sezai Solak ile Muharrem İnce’nin aday olduğu kurulda toplam 71 delegenin oy kullanma hakkı bulundu. Kurulun divan başkanlığını Fahri Örengül üstlenirken Ehlinaz Torun ve Önder Zorer de divan üyeliklerine seçildi.

 

KAYBEDEN OLMAYACAK

CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan ve eski CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya’nın katıldığı kurulda açılış konuşmasını Yalçın Kuşkan yaptı. Yerel yönetim seçimleri ardından istenilen sonucun alınamadığını dile getiren Kuşkan, “Seçim yarışı içinde olan iki arkadaşıma da başarılar dilerim. Kaybeden olmayacaktır” dedi.

 

ÖRGÜTLER BOŞALMAMALI

Seçimin çarşaf liste yerine blok liste olarak gerçekleştirilmesine karar verilmesinin ardından milletvekili Haydar Akar söz aldı. Suçlama yapmaya gerek olmadığını söyleyen Akar, “Benim temennim örgütlerin boşalmaması. Arkadaşlarımız yönetimlere daha çok sarılmalıydı. Bunları gerçekleştiremiyoruz maalesef. Seçimlerde yaptığımız hatalar nelerdi, bunu konuşmayı beceremiyoruz. Bunu becerebildiğimizde başaracağız” şeklinde konuştu.

 

DENEYİMLERDEN

YARARLANACAĞIZ

Sonrasında söz alan adaylardan Muharrem İnce, seçim sonucunda salondan el ele çıkacaklarını vurgulayarak, “Zor bir seçim döneminden geçtik. Önümüzdeki günlerde parti büyüklerimizin deneyimlerinden yararlanacağız. Parti ilkeleri dışında hareket etmeyeceğiz. Partinin başarısı için tüm üyelerle omuz omuza olacağız. Yaşadığımız olumsuzluklar CHP’nin iktidara gelmesi için yeterli sebepler. Mahalli yapılanmayı en önemli görevimiz olarak ele alacağız” dedi.

 

KAZANAN CHP OLSUN

İnce’nin ardından söz alan Sezai Solak ise geçen süre içinde incindiğini fakat hiçbir yol arkadaşına kırgın olmadığını belirterek, “Biz bir araya gelirsek bağımsızlık, özgürlük, demokrasi olur, Atatürk rahat uyur. Muharrem İnce’ye başarılar diliyorum. Son sözüm hep CHP olacaktır. Kazanan Başiskele, CHP olsun” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından seçime geçildi.

 

 

MUHARREM İNCE’NİN LİSTESİ

Sevil Çağlar

Namık Çizmeci

Prof. Dr. Nermin Ersoy

İrfan Keskin

Yasemin Ülsoy

Vacit Çelik

Filiz Duran Kandemir

Seyfettin Kılınç

Birseel Yalgı

Mehmet Ali Karadeniz

Nabican Polat

Hasan Varol

Murat Akan

Hikmet Tetik

15 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR