Erkul Koleji'nden bir büyük başarı daha...

Erkul Eğitim Kurumları bünyesindeki Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi 2014 LYS Sınavları'nda büyük bir başarıya imza attı. Sınav sonuçlarına g...

BÜYÜT

Erkul Eğitim Kurumları bünyesindeki Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi 2014 LYS Sınavları'nda büyük bir başarıya imza attı. Sınav sonuçlarına göre Yakup Enes Durak YTM3 dalında Türkiye 14.sü ve Kocaeli 1.si oldu. Ayrıca, başarılı öğrenci 13 dalda Türkiye’de ilk yüze girerek 13 dalda da Kocaeli 1.si oldu. İlk yüzde 13 derece ilk binde 6 öğrenci ile Erkul Eğitim Kurumları 75 derece elde etti.

 

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Erkul Eğitim Kurumları Özel Erkul Anadolu ve Fen Liseleri her yıl olduğu gibi deneyimli, fedakar eğitim kadrosuyla hem Başiskele ilçesini hem de Kocaeli’yi YGS ve LYS sınavlarında Türkiye genelinde temsil etti.  2013 LYS sınavında da Türkiye 16.sı çıkaran Özel Erkul Eğitim Kurumları, başarının bir tesadüf olmadığını,  süreklilik arz ettiğini ispat etti.

Erkul Eğitim Kurumları Özel Erkul İlköğretim Okulları da 2014 TEOG Sınavları'nda 6 Branşta ' Türkçe, Matematik,  Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü, İngilizce '  toplam 271 öğrencisi ile tüm soruları doğru olarak cevaplayarak bu başarıya ortak oldu. 2 öğrencisi ise tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğini elde etti. Bireysel ve kitlesel başarıda Kocaeli'nin gururu olmaya devam ettiler.

 

ÜSTÜN BAŞARILAR

Erkul Eğitim Kurumları sadece üniversite sınavlarında değil aynı zamanda olimpiyat ve proje yarışmalarında da üstün başarılar elde ederek ilimizde ve Türkiye çapında çeşitli organizasyonlarla adından söz ettirmeye devam ediyor.  2014'te TÜBİTAK tarafından düzenlenen matematik olimpiyatlarında altın madalya alarak Kocaeli'ne de ilk altın madalyayı kazandıran okul olmuştur. Yine bu yıl Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen liseler arası matematik olimpiyatında Özel Erkul Fen Lisesi öğrencileri 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya almıştır. TÜBİTAK tarafından düzenlenen olimpiyatlarda Mayıs 1. Aşama sınavında matematik, kimya ve biyoloji dallarında toplam 5 öğrencisi başarı elde etti.

 

BÖLGE FİNALİSTİ OLDU

Erkul Kolejleri, ülkemizin sınırlarını aşarak, geçen yıl uluslar arası proje yarışmalarında 2 dünya 1.liği 2 dünya 2.liği elde ederek  bu sayede modern bilim dünyasında yerini aldığını bir kez daha ispatladı. Bu yıl da TÜBİTAK proje yarışmalarında 1 proje ile bölge finalisti oldular. Kocaeli'nin eğitimdeki liderliğini devam ettiren Özel Erkul Eğitim Kurumları, misyonu ve vizyonu doğrultusunda her alanda başarılı olmaya devam ederek Kocaeli'ni  eğitim bazında gün geçtikçe daha da ilerilere taşımıştır. Göz ardı edilemeyecek bu başarılar, başarının tesadüf olmadığını bizlere bir kez daha kanıtlar nitelikte.

31 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR