Topaca’dan 10 Kasım mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bugün aramızdan ayrılışının 73. yılı olması dolayısıyla yolladığı mesajda Kocaeli Valisi Erc...

BÜYÜT

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bugün aramızdan ayrılışının 73. yılı olması dolayısıyla yolladığı mesajda Kocaeli Valisi Ercan Topaca şunları kaydetti: “Büyük Önderimizi sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde, bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle övünç duyuyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı, büyük devlet adamı Atatürk’ün gönüllerdeki erişilmez yeri değişmeyecek”.

‘DOĞRU ZAMANDA DOĞRU KARARLAR ALMIŞTIR’
Büyük Önder, başka milletlere de yol gösteren savaşımıyla yalnızca milletimizin yazgısını değil, tarihin akışını değiştirmiştir. Güç şartlara ve imkansızlıklara karşı, Kurtuluş Savaşı’nın dünya ölçeğinde etki yaratan bir zaferle sonuçlanması, ardından Cumhuriyeti’nin kurulması ve Türk devriminin gerçekleştirilmesi tarihin ender kaydettiği başarılardandır. Atatürk, doğru zamanda doğru kararlar almış ve uygulamıştır.

‘CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKACAĞIZ’
“Türkiye Cumhuriyeti’nin ayakta kalmasını, her dönem güçlü olmasını sağlayacak atılımları kararlılıkla gerçekleştirmiştir. Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara ulaştırmak için elbirliğiyle çalışacak, kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkacaktır. O’nun bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak onurumuz, o değerleri gelecek kuşaklara aktarmaksa en büyük görevlerimizden birisidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin kurucusu, İstiklal Savaşımızın unutulmaz önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 73. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz”.

09 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR