Dilovası Kent Konseyi’nden Halk Eğitim’e ziyaret

Dilovası Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülay Artut ve yönetimi, ilçe Halk Eğitim Müdürü Ali Başoğlu’nu makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkı...

BÜYÜT


Dilovası Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülay Artut ve yönetimi, ilçe Halk Eğitim Müdürü Ali Başoğlu’nu makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi edindi.
Dilovası Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülay Artut “Kadınlara yönelik sosyal faaliyetler için, biz kadınlar olarak üzerimize düşen önemli sorumlulukların bilincindeyiz. Önümüzdeki süreçte kadınlara farklı derslerde eğitim verilmesini istiyoruz. Ve bu eğitim çalışması için karar aldık. Umarım yapacağımız çalışmalarla kadınlarımızı; üreten, kendi ayakları üzerinde duran fertler olarak aile ekonomisine katkıda bulunmalarına vesile oluruz” dedi. Artut, Halk Eğitim’in yeterince faaliyette olmamasının nedeni, şehir merkezinden çok uzakta ve ters bir bölgede olmasının etkili olduğunu bu yüzden vatandaşın gelmek için bir otobüse veya arabaya ihtiyaç duyduğunu, ekonomik nedenlerden dolayı da bir çoğunun bu imkanlara sahip olmadığı için gelemediğini söyledi.
ŞEHİR MERKEZİNE
TAŞINMAK İSTİYORUZ
Dilovası Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Ali Başoğlu, Halk Eğitim’in şehir merkezinden çok uzak olduğunu ve çoğu insanın gelmek istemediğini söyledi. Başoğlu, sosyal faaliyetleri ve bayanlara yönelik çalışmaları hayata geçiremediğini bu yüzden büyük üzüntü duyduğunu belirtti. “Dilovası şehir merkezinde bize bir yer tahsis edilirse bu hem halk eğitim için, hem de halkımız için faydalı olur. Şehir merkezinden çok uzağız, etrafımızda kırtasiyeci yok bu yüzden gelen vatandaş en ufak bir sorunda şehir merkezine gitmek zorunda kalıyor ve gidenlerin çoğu da geri gelmiyor” dedi.

21 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR