Uluslararası öğrenciler Umuttepe’de bayramlaştı

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler Kurban Bayramı coşkusunu Umuttepe’de yaşadı.Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören, evler...

BÜYÜT


Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler Kurban Bayramı coşkusunu Umuttepe’de yaşadı.
Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören, evlerinden binlerce kilometre uzakta bayram sevinci yaşayan çeşitli uluslara mensup uluslararası öğrenciler Bayram Namazı’nı Umuttepe Cami’nde kıldı. Namazın ardından öğrencilere bayram şekeri ve çorba ikram edildi.
BAYRAM COŞKUSUNU YAŞADILAR
Kocaeli Üniversitesi’nde 74 ülkeden binin üzerinde uluslararası öğrenci eğitim görüyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla öğrencilerin bir kısmı ülkelerine bir kısmı da farklı şehirlere giderken kentte kalan öğrenciler Umuttepe’de bir araya gelerek bayram coşkusunu yaşadı.
ÇORBA VE ÇAY İKRAM EDİLDİ
Umuttepe Camii Yardımlaşma Derneği Başkan Vekili Yüksel Özdemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) Başkanı Mehmet Baydemir ve Başkan Yardımcısı Ömer Akbaş’ın yanı sıra uluslararası öğrenciler katıldı. İlk olarak bayram namazını kılan öğrencilere daha sonra kafeteryada çorba ve çay ikram edildi.
KAYNAŞMA FIRSATI BULDULAR
Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kaynaşma fırsatı bulduğu buluşmaya kente yeni gelen ve Türkçe bilmeyen öğrenciler de katıldı. Pakistan’dan Yemen’e, Ürdün’den Fas’a, Libya’dan Mali’ye, Somali’den Arnavutluk ve Sırbistan’a kadar onlarca ülkeden öğrencinin yer aldığı bayramlaşma hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

16 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR