Altınyuva: Bizi eleştireceğine Kent Konut'a baksın

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva ve geçtiğimiz dönem KOÜ Rektörlüğü’ne aday olan Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, düzenledikleri basın toplantısı ile günde...

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva ve geçtiğimiz dönem KOÜ Rektörlüğü’ne aday olan Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, düzenledikleri basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İl binasındaki açıklamada Altunyuva, İbrahim Karaosmanoğlu ve Aziz Kocaoğlu arasındaki atışma ile ilgili olarak açıklama yaptı.

 

“KOMİK DURUMA DÜŞTÜ”

Karaosmanoğlu’na seslenen ve, “CHP’li belediyeleri eleştirmek yerine, Kent Konut’taki yapılan usulsüzlüklere bir son versin” diyen Altunyuva, “İzmir Büyükşehir, Türkiye’de çok konuşulan ve merkezi hükümet tarafından engellenen bir belediyedir. Bu olumsuzluklara rağmen çok başarılı bir belediyedir. Ancak bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’na komik suçlamalarla yüklendi” dedi.

 

“KARAOSMANOĞLU EN SON KONUŞACAK İNSAN”

Büyükşehir’deki AKP’li olmayan çalışanların neler çektiğini iyi bildiklerini dile getiren Altunyuva, “Karaosmanoğlu bu konuda konuşacak en son insandır. Karaosmanoğlu’nun yaptığı ayıptır. İbrahim Karaosmanoğlu, CHP’li belediyelere saldırmadan önce Ankara’ya baksın, orası kaynıyor. Ankara’da bir bakan, Ankara’nın parsel parsel cemaate satıldığını söyledi. AKP’li belediyeler Türkiye’yi ne hale getirdi. Bütün bunlar kamuoyunun gözleri önündeyken Karaosmanoğlu, Kocaoğlu’nu eleştirerek büyük bir hata yapmıştır” dedi.

 

“KENTİN SORUNLARINI ÇÖZÜN”

Kocaeli’deki sorunların çözüm beklediğini de söyleyen Altunyuva, “Karaosmanoğlu, Kocaoğlu’nu eleştireceğine buradaki sorunları çözsün. Kent Konut’ta kimlere iltimas geçildi bunları açıklasın, skandalların önüne geçsin” dedi. KOÜ Senatosunun 10 Şubat’ta aldığı 1. Madde’den söz eden Altunyuva, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Fahri Doktora unvanı verilecek Dünyanın en büyük işlerini yapmış bir isimmiş gibi ödül veriliyor. Eğitim sistemimiz çağ dışına itildi. Dindar ve kindar nesil hedefinin olduğunu söyleyen, bilime katkısı olmayan bir kişiye verilen bu ödül anlamsızdır” ifadelerini kullandı.

 

SEÇMENLERE SESLENDİ

Seçmen listelerinin 27 Mart’ta indirileceğini dile getiren Altunyuva, şöyle devam etti: “Seçmenlerimize muhtarlıklara gidip bilgilerini kontrol etmeleri için çağrıda bulunuyorum. Apartmanlarda olmayan kişiler kayıtlı ise bunu bizlere iletsinler.” Yaşlılar Haftasını da kutlayan Altunyuva’nın ardından konuşan Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, İl Seçim Stratejisi Geliştirme Kurulu hakkında bilgiler verdi.

 

YENİ KURULU TANITTI

Özer, açıklamasında, “Adaylar ve propaganda için çalışacak olan kadrolarımız var. CHP’nin projeleri ile ilgili olarak bilgilendirilmesi hususunda çalışacaklar. Halkla ilişkiler konusunda adaylarımızın kürsü eğitiminin desteklenmesini bu kurul üstlenecek. Geçmişte en çok konuşulan şey AKP’nin çaldığı oylardır, dolayısıyla Kocaeli’nde biz ne kadar dikkatli gidiyorsak da ek tedbirler alacağız. Bu konuda da Strateji Geliştirme Kurulumuz yetkili olacak” ifadelerini kullandı. n Buket SEZER

 

İL SEÇİM STRATEJİSİ GELİŞTİRME KURULU ÜYELERİ

Cihat Altunyuva (İl Başkanı)

Prof. Dr. Mithat Fırat Özer (Koordinatör)

Prof. Dr. Yusuf Çağlar

Prof. Ahmet Almaç

Prof. Nermin Ersoy

Av. M. Cumhur Arıkan

Kazım Çelik

Ekrem Özdemir

Emin Oktay

Ömer Akın

Efe Büyük

24 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR