Bilim Merkezi büyüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Seka Kâğıt Fabrikası’nın restore edilmesiyle fabrika alanına yaptırılan ve kısa süre önce açılışı yapıl...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Seka Kâğıt Fabrikası’nın restore edilmesiyle fabrika alanına yaptırılan ve kısa süre önce açılışı yapılan Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projesi Kocaeli Bilim Merkezi’nde yeni bir galeri inşa ediliyor. Yeni galeri ile Bilim Merkezi’ndeki düzenek sayısı ve galeri sayısı artacak.

 

YENİ GALERİ İNŞA EDİLİYOR

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren ve kısa sürede ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken Kocaeli Bilim Merkezi’nde yeni galeri inşa ediliyor. İnşaat çalışmaları kapsamında galeride yer alacak her düzeneğin kendine ait özel bir yeri olacak. Ekim ayında açılması planlanan Dinamik Dünya Galerisi’nde doğa olaylarını anlatan düzenekler yer alacak.

 

DOĞA OLAYLARINI ANLATACAK

Dinamik Dünya Galerisi’nde yer alacak düzenekler Kocaeli Bilim Merkezi’ne danışmanlık yapan Exploratorium Bilim Merkezi tarafından Bilim Merkezi’nin diğer galeri ile uyumlu olacak şekilde hazırlandı. Toplam 75 düzeneğin yer alacağı Dinamik Dünya Galerisi’ne ait ilk 25 düzenek geldi. Kalan 50 düzenek de eylül ayında gelecek. Yeni düzenekler deprem, sel gibi doğa olayların oluşumunu anlatacak. Ayrıca mevsimlerin oluşumu, güneş ışınlarının dünyaya geliş açısı ve bitkilerin oksijen üretmesi yeni düzenekler de görülebilecek.

06 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR