“Mucit KOBİ” YSM ihracatla büyüyor

Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika bölgelerine öncelikli ihracatı hedefleyen YSM, ilk ihracatını 2016 Şubat ayında gerçekleştirdi. Bu yılın ilk üç ayında...

Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika bölgelerine öncelikli ihracatı hedefleyen YSM, ilk ihracatını 2016 Şubat ayında gerçekleştirdi. Bu yılın ilk üç ayında elde ettiği ciro ile 2015 yılının cirosunu dörde katladı. Bunda İran’a yaptığı ihracat önemli rol oynadı.

 

ÖNERİLER SUNUYOR

Avrupa’da ve Amerika’da ofisler açmayı planlayan YSM; 2007 yılından beri yaptığı 1.5 milyon Euro’nun üzerindeki Ar-Ge çalışmalarının neticesini 2015 ve 2016’da görmeye başladı. Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı’nda Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren YSM; 2015 yılında imzaladığı sözleşmelerle Turkcell Kurumsal ile MB (Medium Business) segmentine ve İş Bankası iştiraki İŞNET ile İŞ360 çözümü ile ofislere ve şantiyelere yönelik çözümler sunmaya devam ediyor.

 

CANLI YAYINA ÇIKTI

Geçtiğimiz günlerde Ekopolitik Programı'nda Çetin Ünsalan'ın konuğu olan YSM Yazılım CEO'su Sedat Yazıcı, yerli ve milli kaynaklarla geliştirdiği yazılımların ihracatı ile bilgi verdi. Programda ayrıca kamuda ve sektör kuruluşlarının yaptığı güzel çalışmaların yanı sıra teminat ekonomisinden risk ekonomisine geçişi dile getirerek yazılım ihracatının artışı ile bacasız sanayi yazılımın ihracatının önündeki engelleri sıraladı. Yazıcı ayrıca yerli yazılım sanayisinden, yazılım ihracatına ve yeni Ar-Ge kanununa kadar birçok konuda yol haritası oluşturulması adına detaylı açıklamalarda bulundu.

04 Mayıs 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR