Dülger: Papazlara camide vaaz verdirdiler

Yeni Mesaj Gazetesi tarafından düzenlenen ‘İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt’ konulu panel, önceki gün İzmit’te tertipl...

BÜYÜT

Yeni Mesaj Gazetesi tarafından düzenlenen ‘İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt’ konulu panel, önceki gün İzmit’te tertiplendi. Belsa Plaza’daki Capella Restaurant’ta gerçekleşen panele konuşmacı olarak Dr. Mustafa Dülger, ilahiyatçı yazar Yavuz Ekim ve BTP İl Başkanı Muharrem Can katıldı.

 

PAPAZLARLA OTURDULAR

Panelde ilk olarak konuşan Dr. Mustafa Dülger, milli görüşçülere yönelik ilginç açıklamalara yer verdi. İslami hükümlerin değiştirilme noktasına geldiğini dile getiren Dülger, “Avrupa milli görüş teşkilatlarında papazlar camilere götürülmüş, vaaz verdirilmiş, Müslümanlar da kiliseye taşınmış, ibadet yaptırılmıştır. Allah’ın kitabında, peygamberin sünnetinde olmayan bu yol kurgulanan yeni bir din algılamasıdır” dedi.

 

ERBAKAN’I ELEŞTİRDİ

Necmettin Erbakan’ın Yahudilere karşı aşırı tepki göstermesi ile bu imajın gizlenmeye çalışıldığını dile getiren Dülger, şöyle konuştu: “Olayı gizlemeye çalıştılar. Öyle ki, İsrail ile 20 tane gizli anlaşma Erbakan döneminde imzalandı. Bunlar istihbaratın paylaşımı, askeri eğitim, su ve ticaret anlaşmasıdır. Bunun sonunda milyarlarca dolar ticaret hacmi elde edildi. Bunlar yapılmış, gizlenmiş ve söylenilmemesi gerektiği tavsiye edilmiştir.”

 

EKONOMİYİ ANLATTI

Nakşibendilik uygulamalarına yönelik de eleştirilerde belirten Dülger, Nakşilerin siyasetin kullandığı kişiler olduğunu söyledi. İlahiyatçı yazar Yavuz Ekim’in ardından konuşan il başkanı Muharrem Can ise Milli Ekonomi Modeli’nden övgü ile söz ederek, “Şu ana kadar uygulanan modellerin insanlığın yaradılış gayesine muhalif bir çerçevede olduğu için insana sadece zarar verir. Kurtuluş ise bu model ile olacak. Bu model Rusya ve Brezilya başta olmak üzere 250’den fazla ülkede uygulanıyor” dedi.

27 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR