Hanımelinde eller boş durmuyor

Kısa adı İZMEK olan İzmit Belediyesi Meslek Eğitim Kurslarında en aktif kurs merkezlerinden birisi de Yahyakaptan Mahallesi’ndeki Hanımeli Eğitim Kült...

BÜYÜT

Kısa adı İZMEK olan İzmit Belediyesi Meslek Eğitim Kurslarında en aktif kurs merkezlerinden birisi de Yahyakaptan Mahallesi’ndeki Hanımeli Eğitim Kültür Merkezi oldu.

İzmit Belediyesi’nin İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüyle ortaklaşa yürüttüğü meslek eğitim kursları mahallelerde dalga dalga büyüyor. Farklı 16 branşta, 690 kursiyerin eğitim aldığı kurs merkezinde tıpkı tesisin adındaki gibi hanımların elleri hiç boş durmuyor. Hanımeli Eğitim Kültür Merkezi’nde yağlı boya, el nakış, tel kırma, iğne oyası, giyim, mefruşat, keçe, kuaförlük, İngilizce, masörlük, engel ve yaşam, gitar diksiyon, bilgisayar işletme, bilgisayar internet, aerobik ve step branşlarında faaliyetler sürüyor. Ev hanımları ve genç kızların yanı sıra, özellikle istihdama yönelik açılan kurslara öğrenciler de büyük ilgi gösteriyor.

EMEKLİLERE İKİNCİ BİR EV
İZMEK kursları özellikle emekliler için ikinci bir ev gibi, sıcak bir ortam taşıyor. Yoğun geçen iş hayatlarının ardından sosyal hayattan kopmamak için bu kursların kendileri için büyük bir olanak olduğunu söyleyen emekliler, başta İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Kurslara ev hanımları da yoğun bir katılım göstererek daha üretken ve sosyal hayatta aktif bireyler haline getirilmeye çalışılıyor. İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri artan talepler karşısında kapasitenin giderek arttığını söyleyerek “Her vatandaşımızın bu olanaklardan yararlanabilmesi için, gelen taleplere olumlu yaklaşıyoruz. Kursların alanı ve kapasitesi girerek artıyor. Sadece Hanımeli Kültür Merkezi’nde 690 kursiyerin eğitim aldığı düşünüldüğünde çalışmanın boyutu ortaya çıkıyor” dedi. İZMEK bünyesine bağlı toplam 34 kurs merkezi bulunuyor. Bu yılki toplam kursiyer sayısının ise 3900 kişi olduğu belirtildi.

02 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR