P Plakalılar Ankara yolunda

Kocaeli P Plakalılar Derneği, korsan araçlara izin verilmemesi içim geçen günlerde D-100 karayolunu kapatmasının ardından, sonuç alamayınca bu kez Ula...

BÜYÜT

Kocaeli P Plakalılar Derneği, korsan araçlara izin verilmemesi içim geçen günlerde D-100 karayolunu kapatmasının ardından, sonuç alamayınca bu kez Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı ulaştırma daire başkanı ile görüşmek için bugün Anakara’ya gidiyor.

Kocaeli P Plakalılar Derneği Başkanı Mehmet Eser, yönetim kurlu üyeleri Ömer Urkancı, Fatih Çimen, Arif Dağtekin, Adnan Özcanlı, Hakan Akçay ve Erdem Karabacak hazırladıkları dosyalar ve yaptıkları eylemlerle ilgili video görüntüleriyle birlikte Ulaştırma Bakanlığında soruna çözüm arayacaklar.
ANKARA’DA ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ
Yolculuk öncesi açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Mehmet Eser, “ 5 yıldan bu yana, yasalar ve bizzat Büyükşehir Belediyesi’nin çıkardığı yönetmelik uygulansın diye mücadele veriyoruz. Tüm yetkililer, İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ile görüştük. Dilekçeler verdik, yolları kapattık, basın açıklamaları yaptık ve her fırsatta korsan servisçiliğin engellenmesi için çaba gösterdik. Biz, P plakaları Büyükşehir Belediyesinin kararları doğrultusunda satın aldık ve tüm yasal şartları yerine getirerek bu işe başladık. Varımızı yoğumuzu bu işe dökerek araç ve plakalar aldık. Şimdi ise, korsan servisçilik yüzünden büyük mağduriyet yaşıyoruz. Kimse, bizim sorunumuz çözmeye yanaşmıyor.” dedi.
ANAHTAR BIRAKACAĞIZ
Hiçbir P plakası olmayan araç sahibi ve meslektaşlarının mağdur olmasını istemediklerini, sadece herkesin yasal şartlara uygun servisçilik yapmasını istediklerini, UKOME’nin kendi yönetmeliklerine uymasını istediklerini, burada bir sonuç alamadıkları için 700 kişilik P Plaka servisçilerinin Ankara’ya başvurmak dışında yollarının kalmadığını ifade eden Eser, “Eğer Ulaştırma Bakanlığındaki görüşmemizden de sonuç aklamazsak, 13 Eylül’de 1000 araçla hem otoban hem de D-100 karayoluna çıkacağız. Yine sonuç alamazsak, tüm araçları İl Emniyet Müdürlüğünün önüne bırakıp, anahtarları atacağız.” şeklinde konuştu.

29 Ağustos 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR