Ayaz: Turizm kenti olacağız

Hizmetlerle ilçenin turizm şehri haline geleceğini belirten Ayaz, yeni Turizm Meslek Lisesi’nin de müjdesini verdi.   Her fırsatta mahalle muhtarlar...

Hizmetlerle ilçenin turizm şehri haline geleceğini belirten Ayaz, yeni Turizm Meslek Lisesi’nin de müjdesini verdi.

 

Her fırsatta mahalle muhtarları ile bir araya gelen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz kasım ayı muhtarlar toplantısında 37 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Kaymakam Ali Partal da toplantıda hazır bulundu. Başkan Ayaz her fırsatta mahalle muhtarlarının yerel yönetimler içindeki öneminden bahsederek konuşmasına başladı.

 

OTELLER YAPILIYOR

Başiskele’nin sürekli gelişen ve değişen bir ilçe olduğunu dile getiren Başkan Ayaz, “İlçemiz artık marka kentler arasına girdi. Çalışmalardaki başarımızı muhtarlarla birlikte elde ettik. Bölgeye iki tane 5 yıldızlı otel kazandırdık. Üçüncüsünün inşaatı sürüyor. Yeni termal bir otel için de yatırım konusunda ruhsat aşamasına gelindi. Bu yatırımlar gençlerimize istihdam olanağı da sağlayacak” dedi.

 

TURİZM MESLEK LİSESİ

Başiskele’yi bir hayat şehri haline getirmek istediklerini de sözlerine ekleyen ayaz, şöyle konuştu: “Herkesin yaşamaktan zevk alacağı bir şehir haline geldik. Şimdi burayı bir turizm merkezine dönüştürmek istiyoruz. İlçemize bir Turizm Meslek Lisesi kazandıracağız. Doğal güzelliklerimizi, denizi ve ormanı daha aktif şekilde kullanacağız. İlgi çekiyoruz. Başbakanlık AFAD’ın deprem ile ilgili farkındalık programı da ilçemizde yapıldı. Ulusal ve yerel önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz” dedi. Ayaz son olarak muhtarlarla uyumlu bir çalışma içinde olduklarını da belirtti.

 

BAŞİSKELE CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

Toplantıya katılan Kaymakam Ali Partal ise Başiskele’deki kurumlar arası iletişimin üst seviyede olduğunu ve bunun da beraberinde güçlü bir ilçe yapısını ortaya çıkardığını söyledi. İlçeye çok özel yatırımların yapıldığını gördüklerini de belirten Kaymakam Partal, “8. okulumuzun inşaatı devam ediyor. Bu okullar valilik ve belediye işbirliği içinde yapılıyor. Turizm Meslek Lisesi bölge için çok önemli. Spor alanları yapılıyor. yeni imar uygulamaları ve diğer hizmetlerle Başiskele cazibe merkezi haline geliyor” dedi.

30 Kasım 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR