KİHMED’de kongre 13 kasım’da

KİHMED tarafından gerçekleştirilen İmam Hatipler Buluşması Kandıra’da yapıldı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği kahvaltılı Toplantıya Kandıra İHL Müd...

BÜYÜT

KİHMED tarafından gerçekleştirilen İmam Hatipler Buluşması Kandıra’da yapıldı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği kahvaltılı Toplantıya Kandıra İHL Müdürü İbrahim Yılmaz ve Kandıra Dernek Başkanı Halil Özbek ev sahipliği yaparken toplantıya Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çağıl, KİHMED Başkanı Zafer Sevil ve KİHMED Yönetim kurulu üyeleri,  ilçe dernek başkanları ve okul müdürleri katıldı.
Toplantıda konuşan KİHMED Başkanı Zafer Sevil, KİHMED’in Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 13 Kasım Pazar günü Saat 11.00’da İzmit İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapılacağını ve yönetim olarak göreve devam etmeyi düşündüklerini ifade etti.
 
YENİ DÖNEMİN PLANLAMASI YAPILDI
KİHMED(Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği) tarafından aylık olarak düzenlenen ve Kocaeli’ndeki tüm imam hatip liselerini bir araya getiren İmam Hatipler Buluşması Kandıra’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya izmit İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhterem Aktaş, İzmit Yunus Emre İHL Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hüseyin Kanca,  Derince İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdülkadir Yardımcı, Derince Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Gebze Mezunlar Derneği Başkanı Cenk Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Dilovası Dernek Başkanı Hakkı Nalbant ve derneklerin yönetim kurulu üyeleri katıldı. Sabah saat 10.00’da kahvaltı ile başlayan toplantıda yapılan çalışmalar görüşüldü ve yeni dönemde yapılacak faaliyetler değerlendirildi.
 
TERÖRE LANET, ŞEHİTLERE RAHMET
Toplantıda, her ne şart altında olursa olsun başta ülkemizin maddi ve manevi kalkınması olmak üzere tüm insanlığın hayrı için çalışmalarda bulunmak ve bu konuda herkesin üzerine düşen vazifeyi mutlaka yerine getirmesi gerektiği ifade edildi. Toplantıda son günlerde yaşanan terör saldırıları lanetlendi ve bu ülkeye zarar vermek isteyen hainlerin hedeflerine ulaşamayacakları belirtilerek teröre karşı birlik ve beraberlik içerisinde tek bir yürek gibi hareket edilmesi gerektiğinin altı çizildi. Toplantıda ayrıca terör saldırılarında ve Van’da yaşanan depremde hayatını kaybeden şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı dileğinde bulunuldu.
 
KONGRE 13 KASIM’DA GÖREVE DEVAM.
            Toplantıda konuşan KİHMED Başkanı Zafer Sevil, bu tür programların yapılan çalışmaların değerlendirilmesinin yanı sıra yeni çalışmaların ortaya çıkmasına ve mezunların kaynaşmasına vesile olduğunu ifade etti. Sevil, “Ülkemiz bir biri ardına sıkıntılı dönemler yaşıyor. Bir yanda hain terör saldırıları Polis, Asker, Vatandaş demeden vatan evlatlarını şehit ediyor, fidanlarımızı koparıyor. Ülkemizin birlik ve beraberliğine dinamit koymaya çalışıyor. Bu acıların üstüne birde Van’da yaşadığımız deprem de yüzlerce insanımızı toprağa gömdük. Bu ülke çok güçlüdür ve yaşanan bu sıkıntıları yenecektir. Bu süreçte hepimizin birlik ve beraberliğimizi geliştirmeye tek bir vücut gibi olarak her zamankinden çok daha güçlü olmaya ihtiyacımız var.  Okullardaki dernekler ve idarecilerimiz tam bir uyum içerisinde hareket ederek sorunları birlikte çözmeliyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize ve tüm insanlığa hizmet etme şuuru ile çalışmalarımızı artırmalıyız. Bu günler birlik ve beraberliğe, birbirimize destek olmaya en fazla ihtiyacımız olan zamanlardır. KİHMED olarak Olağan Genel Kurul Toplantımızı 13 Kasım Pazar günü saat 11.00’da İzmit İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapacağız tüm üyelerimizi kongremize davet ediyorum. Biz yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte göreve devam diyoruz. İnşallah 13 Kasım da üyelerimizin de yoğun teveccühü ile güzel bir kongre gerçekleştireceğiz” Şeklinde konuştu.

31 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR