“Dertleri gezi eylemlerinden duydukları rahatsızlık”

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi gözaltına alınan üyeleri Talat Yılmaz ve Basri Palaşoğlu hakkındaki soruşturma kararıyla ilgili basın açıklaması gerçekleşti...

BÜYÜT
Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi gözaltına alınan üyeleri Talat Yılmaz ve Basri Palaşoğlu hakkındaki soruşturma kararıyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı yapan Veysel Kaplan, “Bilinmesini isteriz ki asıl dertleri gezi eylemlerinden duydukları rahatsızlıktır” dedi.


Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi önceki gün şube binasında haklarında soruşturma kararı alınan üyeleri Talat Yılmaz ve Basri Palaşoğlu ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan yaparken üyeleri de açıklamada hazır bulundu. Veysel Kaplan açıklamasında, “Bilinmesini isteriz ki asıl dertleri gezi eylemlerinden duydukları rahatsızlıktır” şeklinde konuştu.

“YAPMASI GEREKENİ YAPMIŞTIR”
Talat Yılmaz ve Emniyet Müdür Yardımcısı arasında gençlerin gözaltına alınmak istemesi üzerine tartışma yaşandığını belirten Veysel Kaplan, “Gözaltı gerekçesi yapılmak istenen pankart üyemizin araya girmesi ile gençler tarafından kaldırılmıştır. Polisin olay gününe dair tuttuğu tutanaktan hareketle Talat Yılmaz, halkı galeyana teşvik etmek ve polise hakaretten Değirmendere Polis Karakolu’nda ve savcılıkta ifade vermeye çağrılmıştı. Talat Yılmaz bir eğitimcinin, toplumsal duyarlılığı olan bir insanın yapması gerekeni yapmıştır” dedi.

“YOĞUN BİR ŞEKİLDE TEHDİT”
İzmit Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Basri Palaşoğlu’na ise yollanan bir mailden hareketle Haziran ayında yapılan kep törenine türbanı ile gelen öğrencilere ayrımcılık yapmak, DHKP-C örgütlenmesi yapmak, 17 Haziran gezi ile dayanışma grevine destek sağlamak amacıyla öğretmen kurul toplantısını ertelemek, kurul toplantısında iktidarı ve Başbakan’ı eleştirmek suçlamaları ile idari soruşturma başlatılmıştır diyen Kaplan, “Gezi’den bu yana özellikle Eğitim-Sen’li öğretmenlere yönelik bir tehdit olarak yoğun bir şekilde devreye sokulmuştur” ifadelerini kullandı.

08 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR