Olimpiyat Yıldızları Romen’leri ağırladı

    İlimizin ilk cimnastik kulübü olan Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü ve son yıllarda eğitimde yapmış olduğu çalışmalarla ilklere...

BÜYÜT

 

 

İlimizin ilk cimnastik kulübü olan Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü ve son yıllarda eğitimde yapmış olduğu çalışmalarla ilklere imza atan Tuncay Emir Eğitim Kurumları ile ortak bir çalışma yaparak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yerel ortağı olarak yapılan ‘Olimpik Değerler’ adlı uluslar arası proje ile ilimize gelen Romanyalı ve Türk eğitimcileri ağırladı.

 

 

TÜRK-ROMEN BAYRAKLARIYLA KARŞILADILAR

Daha önce Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tolga Havuç, Milli Eğitim Müdürlüğü heyetiyle birlikte Romanya’ya giderek eğitim ve spor ile ilgili çalışmalara katılmıştı, ayrıca Dünya cimnastik şampiyonlarıyla buluşarak yapmış olduğu başarılı çalışmaları anlattı. Tuncay Emir Anaokulu’nda gerçekleşen karşılama organizasyonunda Romen misafirleri, minik öğrenciler Romanya-Türkiye bayraklarıyla karşılayarak sürpriz yaptı. Karşılamada Kurumun kurucusu Melike Vergi, Anaokulu Müdürü Özden Önür, Kreş Müdürü Sevil Kulaç, Etüt Müdürü Müzehher Atış, Eğitim Koordinatörü Elif Uzmen, Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve eğitmeni Tolga Havuç, Beden Eğitimi Öğretmeni ve kulübün eğitmeni İlknur Pala ve öğretmenler hazır bulundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden başarılı eğitimciler ve proje uzmanları Ömer Faruk Metin ve Sinan Sarı programa katıldı.

 

DERS FORMATI HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

İlk olarak Tuncay Emir Eğitim Kurumları’nı anlatan kurucu Melike Vergi, eğitim alanında yapmış olduğu başarılı projeleri ve çalışmaları aktardı. Romanyalı misafirlerin yakın ilgi gösterdiği kurumun kurucusu Melike Vergi konuşmasından sonra sorulara yanıt vererek gerçekleşen ziyaret için teşekkür etti. Tuncay Emir Eğitim Kurumları’ndan çok etkilenen Romanyalı eğitimciler kurumu çok beğendiğini söyledi ve Kurucu Melike Vergi’ye uluslar arası proje yapmak istediklerini aktardı. Konuşmaların bitiminde ise Kurum içerisinde bulunan sınıflar gezilerek ders formatları hakkında bilgi verildi. Projenin amacı sebebiyle spor dersine geçildi. Tuncay Emir Anaokulu’nda eğitim gören öğrencilerden oluşan cimnastik ekibi ilimizin tanınan spor adamlarından ve eğitimcilerinden olan Tolga Havuç’un önderliğinde gösteri yaptı. Gösteriden sonra öğrenciler Tuncay Emir Eğitim Kurumları’nın kurucusu Melike Vergi’ye, Romanyalı misafirlere ve Milli Eğitim heyetine Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü’nün atkısını hediye etti; ayrıca Tolga Havuç Tuncay Emir Eğitim Kurumları ailesi olarak yapmış oldukları cimnastik ve spor çalışmalarını, ortak dil olan ingilizce anlatarak kulüp çalışmaları hakkında bilgi verdi. Romanyalıların yakından takip ettiği ve başarılarından dolayı takdir ettiği Tolga Havuç’a söz veren Romanya’lılar, gelecek yıl Olimpiyat Yıldızlar Gençlik ve Spor Kulübü’ne Romanyalı cimnastik antrenörü gönderecekler.

 

GÜZEL BİR GÜN GEÇİRDİLER

Program bitiminde ise Tuncay Emir Anaokulu tarafından hazırlanan müthiş bir kokteyl programında Kurumun ve Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü’nün tanıtım filmleri ve slaytları Romanyalı misafirlere seyrettirildi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Romanyalılar, okuldan ayrılırken özel hazırlatılan Romanya bayraklarını simgeleyen renklerden oluşan çiçeklerle uğurlanan misafirler Tuncay Emir Eğitim Kurumu Kurucusu Melike Vergi’ye, yöneticilerine, öğrencilerine ve Tolga Havuç’a çok teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi, Melike Vergi ve Tolga Havuç projenin koordinatörleri ve öğretmenleri aynı zamanda projenin mimarı olan Sinan Sarı’ya ve Ömer Faruk Metin’e teşekkür etti.

05 Mart 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR