Hüner Coşkuner, coşturdu

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği (KEYDER) tarafından Elegance Resort Otel’de gerçekleştirilen “2 Nisan Otizm Farkındalık Günü” yemeğine gönüllü olara...

BÜYÜT

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği (KEYDER) tarafından Elegance Resort Otel’de gerçekleştirilen “2 Nisan Otizm Farkındalık Günü” yemeğine gönüllü olarak katılan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hüner Coykuner, şarkılarıyla coşturdu
Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği “2 Nisan Otizm Farkındalık Günü” sebebiyle program düzenlendi. Elegance Resort Otel’de gerçekleştirilen programda Dernek Başkanı Gonca Şimşek tarafından Otizm anlatıldı. Kendisinin de otistik bir çocuğu olduğunu belirten Gonca Şimşek, tüm vatandaşların otizmin farkına varmalarını istedi. Otizm’de erken teşhisin çok önemli olduğunu belirten Şimşek, diğer derneklerden farklı olduklarını söyledi.

OTİZM FARKINDALIK AYI
Sorunlarını kendi içlerinde yaşadıklarını belirten Başkan Şimşek, “Yaşadığımız sorunlar bizzat bizim ve çocuklarımızın canını acıtıyor. Şu an içinde bulunduğumuz gecede bu düşünceden yola çıkarak planlanmıştır. Biz bu geceye bir eğlence olarak değil, bir sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz. 2 Nisan Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü, takip eden ay ise Otizm Farkındalık Ayı olarak ilan edildi. Ben otizmin belirtileri ve nedenleri ile ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum. Çünkü hazırladığımız sunumlarda bunlar çok net olarak anlatılacak sadece şunu söylemek isterim ki otizm tanısı ehli tarafından bile zor fark edilen bir bozukluktur. Amacımız otizme farkındalık yaratıp olabildiğince erken fark edilmesini sağlamaktır. Bu sebeple bugünden itibaren 2 hafta boyunca Karamürsel Devlet Hastanesinde bir bilinçlendirme standı kuracağız” dedi.

BAŞKAN YILDIRIM’A TEŞEKKÜR
Şimşek konuşmasının devamında programlarına katılan Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan, Kaymakam Celil Ateşoğlu, davetliler ve programı sebebiyle yemeğe katılamayan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a derneklerine gösterdiği sabır, anlayış ve içtenlik için teşekkür etti.

KAYMAKAM’A PLAKET
Konuşmasının ardından Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği adına Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan tarafından Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu’na, sivil toplum kuruluşlarına verdiği destek için teşekkür plaketi verildi.

HÜNER COŞKUNER SAHNE ALDI
Plaket töreninden sonra Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneğinin yemeğine hiçbir ücret almadan gönüllü olarak katılan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner tarafından konser verildi. Dernek Başkanı Gonca Şimşek tarafından Hüner Coşkuner sahnedeyken pasta kesilerek, ünlü sanatçıya doğum günü sürprizi yapıldı. Doğum günü pastasını kesen Hüner Coşkuner yapılan sürprizden dolayı Dernek Başkanı Gonca Şimşek’e teşekkür etti.

YOĞUN KATILIM
Elegance Resort Otel’de gerçekleştirilen yemeğe Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan ve eşi, Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu ve eşi Ayşe Ateşoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın eşi Tuba Yıldırım, Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Oya Gencer ve eşi Cemal Gencer, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, engelli aileleri ve davetliler katıldı.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR