Belediye, jandarmaya 4x4 araç hibe edecek

Körfez Belediye Meclisi, mayıs ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirdi. 17 gündem maddesinin ele alındığı...

Körfez Belediye Meclisi, mayıs ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirdi. 17 gündem maddesinin ele alındığı toplantının açılışında konuşan belediye başkanı İsmail Baran, meclis üyelerinin Miraç Kandili’ni kutladı.

 

MECLİSİ ÖVDÜ!

Belediye meclisine yönelik övgüler dizen Başkan Baran, alınan kararların Körfez’in marka kent olma yolunda çok önemli olduğunu dile getirdi. İnsan odaklı çalıştıklarını ve Körfez’in her noktasına dokunduklarını ifade eden Başkan Baran, “Hizmette kırsal ya da merkez farkı gözetmiyoruz. Her noktaya ulaşmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

 

JANDARMAYA 4X4 ARAÇ

Bu arada gündem maddelerinden olan Hereke, Şirinyalı ve Kirazlıyalı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu ile ilgili okunan komisyon raporu ve süre uzatım talebi oy birliğiyle kabul edildi. Öte yandan Körfez Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı’na çalışmalarını daha etkin bir şekilde sürdürebilmesi adına araç hibe etti. Gündem maddesi olarak görüşülen konuyu belediye meclis üyeleri oybirliği ile kabul etti.

 

JANDARMAYA ARAÇ HİBESİ

Yerelde hizmet yapan güvenlik güçlerine sağlanan desteklerin hizmetin kalitesini artırdığını ifade eden Başkan Baran, “Bizlerin güvenliği adına 7/24 saat görev başında olan asker ve polisimizin her zaman yanındayız. Sahada ve güvenlik taramalarında kullanılmak üzere Körfez Jandarma Komutanlığı’mıza bir adet 4x4 araç hibe edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

MİMAR SİNAN’A KÜLTÜR MERKEZİ

Ayrıca Mimar Sinan Mahallesi’ndeki bir arazinin satın alınması ile ilgili gündem maddesi hakkında da bilgi veren Baran, Bu satın alma işleminin ardından bölgeye bir kültür merkezi yapacağız. İçerisinde muhtarlık, kütüphane, sağlık ocağı, KO-MEK ve bilgi evi olacak, hayırlı olsun” diye konuştu. Bu arada 2015 yılına ait bütçe kesin hesabının da 9 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da görüşüleceği bildirildi.

04 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR