Başiskele’de iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı eğitim

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince İns...

BÜYÜT

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, İş güvenliği Uzmanı Sema Güler ve Büşra Sarıtaş tarafından Başiskele Belediyesi Personeline anlatıldı.

 

Başiskele Belediyesi, iş yerlerindeki risk ve tehlikeler konusunda personeli bilinçlendirmek amacıyla iş güvenliği eğitimlerini düzenli olarak gerçekleştiriyor. İş güvenliğinin tüm personelin hakim olması gereken bir konu olduğuna dikkat çeken İş Güvenliği Uzmanı Sema Güler ve Büşra Sarıtaş eğitimlerde personelin yaptığı işlerdeki teknik detayları ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

 

Eğitimlerle iş kazalarının ve meslek hastalıklarının %98 oranında önlenebileceğinin vurgulandığı eğitimlerde personele çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, İşyeri temizliği ve düzeni, İş kazası ve meslek hastalıkları, Kimyasal, fiziksel ve Ergonomik risk etmenleri, Elle kaldırma ve taşıma, İş ekipmanlarının güvenli kullanımı, Güvenlik ve Sağlık işaretleri olarak maddelendirildi. 

Eğitim sonrasında katılımcılara iş güvenliği eğitim sınavı düzenlendi.

03 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR