İsmail Baran emin konuştu “Kamuoyundan ben çıkacağım”

AK Parti Körfez Belediye Başkan aday adayı İsmail Baran, geçmişte yaptığı siyasetin kendisine kattığı büyük artıları bulunduğunu söyleyerek, yapılacak...

BÜYÜTAK Parti Körfez Belediye Başkan aday adayı İsmail Baran, geçmişte yaptığı siyasetin kendisine kattığı büyük artıları bulunduğunu söyleyerek, yapılacak olan halk yoklamasından 1. çıkacağını söyledi. Barın, “33 yıllık siyasi hayatımı bu başarıyla taçlandırmak isterim” dedi

Kamuoyu yoklamasından nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

Geçmişten gelen siyasi tecrübelerimiz ile sivil toplum örgütlerimizin kamuoyunu, kanaat önderlerine Körfez esnafımızı ziyaret ederek; basın yayın ve sosyal medyayı kullanarak halkımız ile gerekli bağları kurmaktayız. 39 yıldır Körfez’de yaşıyor olmam ve 25 yıl Körfez’de esnaflık ile iştigal etmem ayrıca 33 yıldır siyaset ile uğraşmam dolayısı ile Körfez’in çok büyük bir kesimi tarafından tanınmaktayım. Hamd olsun halkımız bizlere büyük bir teveccüh göstermektedirler. İnşallah bizler de bu teveccühlere layık olmaya çalışacağız. Kamuoyu yoklamalarından 1.çıkacağıma hiç bir şüphem yoktur.

Temayül yoklamasını değerlendirir misiniz?

Teşkilatımızda yapılan temayül yoklaması 157 arkadaşımızın katılımı ile gerçekleşmiştir. Temayül yoklaması, daha çok mevcut başkanımızla alakalı sorular içermekteydi. Teşkilat büyüklerimizin de ifade ettiği gibi asıl önemli olan halka sorulacak olan kamuoyu yoklamalarıdır. Fakat bizler de her halükarda teşkilat temayülüne çalışarak iyi bir destek aldığımıza eminiz.

Sizce Körfez’in sorunları nelerdir?

39 yıldır Körfez’de yaşıyor olmam dolayısı ile Körfez’in sorunlarını ve Körfez’i çok iyi bilmekteyim. Sanayi kenti olan kirazı ile, Hereke Halısı ile, ülkemiz ekonomisine katkısı dolayısı ile Körfez ilçemiz ülkemizin ender kentlerinden biridir. Yola çıktığımız bizim sloganlarımızdan biri olan Marmara’nın incisi Kocaeli’nin gözbebeği diye tarif ettiğimiz müstesna bir kenttir. Kocaeli körfezine kenarı olan, limanları ile ve TÜPRAŞ gibi birçok sanayi kuruluşlarını bünyesinde barındıran bir sanayi şehridir. Ayrıca insanların güler yüzü ve ülkemizin bir mozaiğini oluşturmaktadır. Halkımızın tabiri ile Körfez’in suyunu içen bir daha buradan gidemez.

Körfez ilçeyle ilgili projeleriniz nelerdir?

Parti teşkilatlarımızın aday adaylığı sürecinde sorunlar ve projelerden bahsedilmemesi, sadece adayın kendisini tanıtmasını istemektedir. Teşkilat terbiyemiz gereği bizler de inşallah adaylığımız netleştiğinde hali hazırda olan projelerimizi halkımızın öncelik taleplerine göre sırası ile yerine getirmek üzere kamuoyu ile paylaşacağız. İnşallah gazeteniz aracılığı ile de bu güzel projelerimizi halkımıza tanıtmak isteriz. Çünkü insan merkezli bir siyasi anlayışa sahibiz. Dünya lideri başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu gibi insanlığın memnuniyetine birinci önceliğimiz olarak görmekteyiz.

Körfez’de bu dönem 11 aday adayı var bunu neye bağlıyorsunuz?

Bizler aday adaylığı sürecinden önce tüm arkadaşlarımızın da söylediği gibi hangi arkadaşımıza görev verilirse verilsin, yanında olacağımızı ifade ettik sözümüzün eriyiz. İnşallah bu görevi hak ettiğimize de inanmaktayız. Partimizin bayrağını çok daha yükseklere dikmek için var gücümüz ile çalışmayı boynumuza borç biliyoruz. Diğer 10 aday adayı arkadaşlarımı da seviyorum, fakat Başbakanımı ve davamı daha çok seviyorum.

Şimdiye kadar bulunduğunuz görevlerin belediye başkanlığınız için bir referans olduğuna inanıyor musunuz?

2009 mahalli seçimlerden sonra Körfez ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde meclis üyesi oldum. Büyükşehir Belediyesi’nde plan bütçe komisyonunda yaklaşık 5 yıldır görev yapmaktayım. Körfez Belediyesi’nin yan kuruluşu olan, sermayesinin yüzde 99,9’u Körfez Belediyesi’ne ait olan YARPAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve genel müdürü oldum. Göreve geldiğimde YARPAŞ’ın 420 personeli vardı. Devasa bir şirket diyebileceğimiz bir yapıya sahipti. Belediyenin her biriminden bir YARPAŞ çalışanını görmek mümkündü. Belediyenin temizlik işlerine, park bahçe işlerine, bordür parke imalatına, halk ekmek fırınına, sahil kafe işletmesine, düğün salonlarına velhasıl belediyenin birçok birimine yöneten bir kurumdur YARPAŞ. Gerek Körfez Belediyesi’ndeki yapıyı ve gerekse Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ndeki yapıyı çok iyi bilmekteyim. Birikimlerim ile saygı değer Körfez halkımıza bir dönem örnek bir belediye başkanlığı profilini çizmek istiyorum.


Aday gösterildiğiniz takdirde AK Parti’nin kazanma şansını Körfez’de nasıl görüyorsunuz?

Partimizde demokratik bir yapının olduğu aşikardır. Ayrıca AK Parti’nin adayı olmak demek belediye başkanı olmak demek olduğunu bilmekteyiz. Dünya lideri Başbakanımızın ne kadar çok siyasetçi yetiştirdiğini de görmekteyiz. Böyle büyük bir ailede hizmet vermek çok onur verici bir hadisedir. İnanıyoruz ki insanların hayırlısı insanlara faydalı olandır. Yine inanıyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir. Böyle kutlu bir vazifeyi alarak hakkını eda edebilmek en büyük lütuftur.

Gönül kapımı ve makam kapımı her zaman halkıma acık tutacağımı, onların mutluluğu ile mutlu olacağımı, üzüntüleriyle üzüntü duyacağıma, ama hiç bir zaman onlardan kopmayacağımın bilinmesini istiyorum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesinden yola çıkarak daha mutlu bir Körfez halkı görmek istediğimi ifade etmek isterim. Ve diyorum ki hep beraber Körfez için el ele.

Bizleri bağrına basan her zaman bizlere güvenen Körfez halkımıza canı gönülden teşekkürü bir borç biliyorum. Bütün halkıma seslenerek şunu ifade etmek istiyorum ki gelin birlikte daha mutlu günlere koşalım. Gök kubbede hoş bir seda bırakalım. Allah yar ve yardımcımız olsun. 2014 mahalli seçimlerinin ilçemize hayırlar getirmesini Rabbimden temenni ediyorum.

16 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR