Sarıbay: Başarılı olamadık

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 1 Kasım erken seçimlerini düzenlediği basın toplantısı ile değerlendirdi. Toplantıda gündeme ilişkin pek çok başlık al...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 1 Kasım erken seçimlerini düzenlediği basın toplantısı ile değerlendirdi. Toplantıda gündeme ilişkin pek çok başlık altında konuşan Sarıbay ilk olarak seçimde çalışan örgüt üyelerine teşekkür etti.

 

“PROFESYONELCE ÇALIŞTIK”

Düşüncelerini ve seçim çalışmalarının halka ulaşmasında kendilerine destek veren basın mensuplarına da teşekkür eden Sarıbay, konuşmasının devamında Bekir Yurdagül başkanlığındaki SKM’nin profesyonelce bir çalışma yürüttüğünü, tüm milletvekili adaylarının da birinci sıra adayı gibi canla başla çalıştığını dile getirdi.

 

“YANLIŞ ANLAŞILMIŞIM”

1 Kasım seçim sonuçlarına saygı duyduklarını dile getiren Sarıbay, şöyle devam etti: “Demokrasiye inanıyorsanız sonuçlarına da katlanacaksınız. Siyasette küsme, kırılma olmaz. Göreve geldiğimde eski yöneticilerden kimseyi yönetici almayacağımı söylerken kimseyi kırmak istemedim. Fakat beni yanlış anlayanlar olmuş.”

 

“BAŞARILI OLAMADIK”

Seçim sonuçlarının hoşuna gitmediğini dile getiren Sarıbay, “CHP bence başarılı değil. Yerimizde saydık. Demek ki son dönemlerde partimizi geliştirememişiz. AKP nasıl yüzde 50’lere geldiyse, bizim de bunu yapabilmemiz lazım. Bizim bu partide hala 30 – 40 kişilik gruplarda arkadaşlarımız rövanş havasındalar. Bunlar artık bitmeli. Kol kırılır, yen içinde kalır. AKP’de kimse tartışmıyor mu? Hiç sorun çıkmıyor mu, elbette çıkıyor, ancak biz bilmiyoruz. Bizdeki en ufak bir sorun basına yansıyor bu doğru değil. Bundan sonra baltalı kişileri partide istemiyoruz. Herkes üslubuna, tavrına dikkat edecek” dedi.

 

“CEYHAN’I VE ŞEKER’İ TEBRİK ETTİM”

Seçim sonrasında AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı ve milletvekili İlyas Şeker’i arayarak tebrik ettiğini belirten Sarıbay, şöyle konuştu: “Şemsettin Bey, tespit edilen erzak yardımları ile ilgili serzenişte bulunmuş. Tespitimizi yanlış anlayan bir gazetemizin AKP’ye oy veren herkesi sadakaya muhtaç olarak nitelendirdiğimi söylemiş. Böyle bir şey yok. Sözlerim çarpıtılmış veya yanlış yansıtılmış. AKP’ye gönül veren binlerce kardeşimiz var. Onlara her zaman saygı duyarım.”

 

“DEĞERLENDİRME YAPILACAK”

Seçim sonrasında yapılacak değerlendirmelerle ilgili konuşan Sarıbay, “Bir toplantı yapacak ve sonuçları masaya yatıracağız. Üniversitelerdeki akademisyenlerimiz, sosyologlarımız, eski vekillerimiz ve örgüt üyelerimiz de katılacak. İlçelerden raporları isteyeceğiz” dedi. İl başkanlığına yeniden aday olup olmayacağı hakkındaki bir soruya ise Sarıbay, “İki defa kongreyi kaybettim, ancak bun rağmen görev bana verildi. Bana inanan insanları yarı yolda bırakamam. Kongre sürecinde görevimin başında kalmak için aday olurum. Gerekirse Demirel gibi altı kere giderim, yedi kere gelirim” şeklinde yanıt verdi.

 

“VALİ BENİ ARAMADI”

Kendisi göreve geldikten sonra kentte Vali Hasan Basri Güzleoğlu haricindeki protokol mensuplarının kendisini arayıp tebrik ettiğini dile getiren Sarıbay, “Göreve geldikten sonra herkes beni aradı, ancak valimiz aramadı. Ben burada ana muhalefet partisinin il başkanıyım. Valimiz ise bir partinin değil, herkesin valisi. Aramasını bekledim, hala da bekliyorum. Eminim ki Şemsettin Ceyhan’ı seçildiğinde aramıştır. Kendisi tebrik için aramazsa ziyaretine gitmem” diye konuştu. Hilal GÜDÜCÜ

04 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

noter - Yiğidi öldür hakkını yeme sahiden sizin kadar tava tencereyi çalan yeryüzüne gelmemiştir..

Yanıtla . 0Beğen 04 Kasım 10:32
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR