Üzülmez, Suudi Arabistan Ticaret Ateşesini ziyaret etti

Kartepe’yi “Marka Kent” haline getirmeye çalışan Başkan Üzülmez ilçe sınırlarını da aşarak çeşitli girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Suudi Arabist...

BÜYÜT

Kartepe’yi “Marka Kent” haline getirmeye çalışan Başkan Üzülmez ilçe sınırlarını da aşarak çeşitli girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Suudi Arabistan Ticaret Ateşesi Anwar Ayidh Binhasusah’ı İstanbul’da ziyaret eden Üzülmez, Anwar ile sosyo - ekonomik ve kültürel değerleriyle cazibe merkezi olan Kartepe’ye yapılacak yatırımları konuştu.

Gerçekleşen ziyarette yatırım yapılabilirlik ivmesinin Kartepe’de hız kazandığı yeni dönemde Kartepeli vatandaşa ve esnaflara yarar sağlaması adına planlanan yatırımlar konuşuldu. Kış ve kayak turizminin yükselen değeri olan Kartepe’ye kazandırılacak olan teleferik projesi, ilçe nüfusunun sağlık hizmeti gereksinimlerine cevap veren hastane, yerli ve yabancı turistin konaklama ihtiyaçlarını karşılayacak olan otel yatırımları istişaresi yapılan konu başlıklarından bazılarıydı.

Çeşitli konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Üzülmez ve Anwar başka projelerin de fizibilitesi konuştular. Kartepe’ye dair projelerini anlatan Üzülmez’i ilgiyle dinleyen Anwar Ayidh Binhasusah projelerin Suudi Arabistan Ticaret Odası’nda sunulacağını, Türkiye’nin çeşitli illerinde yatırım yapan Suudi yatırımcıları Kartepe’ye yönlendirmek için gerekli girişimlerde bulunacağını kaydetti.

Ticari dostluk ilişkilerini pekiştirmek ve ileriye taşımak adına Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz El-Suud’un davetlisi olarak Mekke ve Medine gezisi için Suudi Arabistan’a davet edilen Hüseyin Üzülmez; “ Sayın ateşe Kartepemize dair çalışma ve projelerimizi ilgiyle dinledi. Nasip olursa davetlerine icabet etmek isterim. Yatırımcı iş adamlarımızın ilçemize değer katacak, tüm projelerde Kartepe Belediyesi olarak destek olmaya hazırız.” dedi.

Ziyaret, bir dahaki buluşmaya kadar iyi dilekler ve karşılıklı hediye takdimiyle sona erdi.

12 Aralık 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR