Tarhan, Gebze ve Darıca’daki askeri kışlaları sordu

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, bu kışlalardaki bazı arazilerin TOKİ’ye ya da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğine ilişkin haberle...

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, bu kışlalardaki bazı arazilerin TOKİ’ye ya da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğine ilişkin haberler hakkında Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün yanıtlaması istemi ile bir soru önergesi verdi.

Tahsin Tarhan, kent merkezinde yer alan arazilerle ilgili çelişkili haberlerin Kocaeli halkını da tedirgin ettiğine dikkati çekti.

 

CHP’li Tarhan, önergesinde Bakan Gönül’e şu soruları yöneltti:

-Gebze Askeri Kışlası ile Darıca Askeri Kışlası’nın kurulu olduğu araziler kaç metre karedir? Arazilerin parsellere ayrılarak bazılarının devredileceği bilgisi doğru mudur?

-Bakanlığınızca TOKİ ile bir protokol yapılarak, bu arazilerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredileceği doğru mudur?

Eğer doğru ise;

- TOKİ ile yapılan protokolün içeriği nedir?

- Bu protokole göre Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin araziyi nasıl   

değerlendireceğine ilişkin bir koşul bulunmakta mıdır?

- Basında yer alan haberlere göre; Bakanlığınızın borcunun olduğu doğru mudur?


Eğer doğru ise;

- Bakanlığınızın borcu ne kadardır?

- Bu borç TOKİ’ye midir?

- Bu borcun sebebi nedir?

-Çarpık yapılaşmanın arttığı, yeşil alanların giderek azaldığı,  meydanların yok edildiği bu süreçte bu alanların halkın kullanımı için tahsis edilmesi niçin düşünülmemektedir?

20 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR