Öztüre kardeşler Özbal ‘ı halka açıyor

İzmitli iş adamları Yücehan Öztüre, Bilgehan Öztüre ve Tufan Ballı tarafından kurulan Özbal Çelik Boru A.Ş, halka açılıyor. Halka arzda son talep topl...

BÜYÜT

İzmitli iş adamları Yücehan Öztüre, Bilgehan Öztüre ve Tufan Ballı tarafından kurulan Özbal Çelik Boru A.Ş, halka açılıyor. Halka arzda son talep toplama tarihi bugün.

Yücehan Öztüre, Bilgehan Öztüre ve Tufan Ballı’nın ortaklığında kurulan Özbal A.Ş., ülkemizde üretim sektöründe önde gelen firmalardan biri olarak görev yapıyor. Petrol, doğalgaz ve su boru hatları başta olmak üzere dünya çapında projelere imza atan Özbal Çelik Boru A.Ş. önceki gün halka açıldı. Asya, Avrupa ve Afrika’dakialt yapı yatırımları ile ulusal ve uluslar arası çok ortaklı projelere üretim yapan Özbal Çelik Boru A.Ş.’nin halka arzında fiyat aralığı 3.50 – 4.10 TL olarak belirlendi.

SON GÜN BUGÜN
Halka arzda son talep toplama tarihi bugün. Özbal Çelik Boru AŞ’nin halka açıklık oranının yüzde 34.08 olması planlanıyor. Özbal Çelik Boru A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yücehan Öztüre, bugüne kadar yükselen bir başarı grafiği çizdiklerini belirterek, mart ayında açılışını yaptıklarını üçüncü fabrika yatırımıyla yıllık 75 bin ton olan üretimlerini 150 bin tona çıkardıklarını söyledi.

DERNEK BAŞKANI
3 kıtaya ihracat yapan fabrikalarında 20 santimden 3 metre çapa kadar çelik boru ürettiklerini kaydeden Yücehan Öztüre “Ürettiğimiz boruların yaklaşık yüzde 65’ini ihraç ediyoruz. Bir başka ifadeyle dünyanın her yerinde enerji kaynaklarını taşıyoruz” dedi. Yücehan Öztüre, Nabucco’da spiral kaynaklı çelik boru üretiminde yeterlilik belgesi alabilen 6 Türk firmasından biri olduklarınıa dikkat çekti. Av. Uğurhan Öztüre’nin oğulları Yücehan Öztüre ve Bilgehan Öztüre, ilimizde faaliyet gösteren Bilyapı ve Hanyapı’nın da sahipleri. Yücehan Öztüre, KOSİAD’da başkanlık görevini de yürütüyor.

20 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR