DAKA’dan Doğu’ya yatırım daveti

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2014 yılında uygulamasını başlattığı ‘Güçlü Girişimcilik Mali Destek Programı’ bilgilendirme toplantılarına önce...

 

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2014 yılında uygulamasını başlattığı ‘Güçlü Girişimcilik Mali Destek Programı’ bilgilendirme toplantılarına önce ki gün Kocaeli MARKA’da devam etti. DAKA, Muş, Bitlis ve Hakkari ilerinin yatırım potansiyelini anlattı.

 

 

Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri illerinde faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2014 yılında uygulamasını başlattığı ‘Güçlü Girişimcilik Mali Destek Programı’ ile bölge dışından yatırımcıları bölgeye yatırım daveti yapmaya davet ediyor. Kocaeli’de devam eden programa İDB Birim Başkanı Halil İbrahim Güray, Van YDO Koordinatörü Sinan Sarıkaya, DAKA Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci, PYB Birim Başkanı Bade Altunel, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut ve iş adamları katıldı.

 

YATIRIM POTANSİYELİ

 

5 Şubat’ta Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın İstanbul’da katıldığı bilgilendirme toplantısının ardından DAKA heyeti bu kez Türkiye’nin sanayideki lokomotifi Kocaeli ve Bursalı işadamlarına bölgenin yatırım potansiyeli anlatıldı. Kocaeli’de Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda DAKA uzmanları, yatırımcılara bölgenin yatırım fırsatları, teşvik ve hibe destekleriyle ilgili detaylı bilgi verdi.

 

GENÇ NÜFUSA SAHİBİZ

 

DAKA Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci, “Uzaklık ve mesafe nereden baktığınızla ilgilidir. Doğu ülkeleriyle pazar kuracak sanayiciler için uzak değiliz. İran, Irak, Gürcistan, Ermenistan gibi ülkelerle inşaat, hazır giyim, mobilya, boya ve demir çelikte 4,5 Milyar Dolar pazar payımız var. Genç nüfusa sahibiz ve bu genç nüfus refahtan pay alamadığı için dezavantaj. Buna rağmen sanayin gelişmesiyle beraber bu dezavantajı tersine çevirebiliriz. Bölgenin göç alacak stratejilere de ihtiyacı var. İşsizlik oranları Türkiye ortalamasının üzerindedir” şeklinde konuştu.

13 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR