Medicalpark Hastanesi bin 500 kişiyi işe alacak

    Kartepe’de Kavanlar Firması tarafından yapımı devam eden Medicalpark Hastanesi, 2015 yılı Nisan ayında hizmete girecek. Hastanenin hizmete girmesi...

 

 

Kartepe’de Kavanlar Firması tarafından yapımı devam eden Medicalpark Hastanesi, 2015 yılı Nisan ayında hizmete girecek. Hastanenin hizmete girmesiyle kentimizde yaklaşık bin 500 ile 2 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. Bölgenin en önemli hastanesi olması planlanan Medicalpark, ilerleyen süreçte Tıp Fakültesi haline getirilecek. Bu yılın sonunda Medicalpark, hastane teslim alınacak. Yaklaşık planlanan açılma süresi ise 2015 Nisan ayında olacak.

TÜM KLİNİKLER OLAC AK

Konuyla ilgili olarak Medicalpark Gebze Hastanesi Genel Müdürü Uzm. Dr. A.Erdal İbanoğlu, şunları söylerdi; “İlk başta belli birimlerin hizmet verecek, Haziran ayı başında ise tüm birimleri hizmete başlayacak. Kalp-damar cerrahisinden, beyin cerrahiye kadar tüm klinikler olacak. Şu anda organ nakli planda yok. Onun dışında bütün hepsi planlamalarda bulunuyor. Organ nakli çok masraflı ve meşakkatli olduğu için İzmir, Antalya ve Göztepe hastanelerimizde var. Bu tip hastaları bu hastanelerimize yönlendiriyoruz

SGK İLE ANLAŞMALI
Medicalpark Hastanesi SGK anlaşması olacak ve SGK hastalarına kanuni farklar çerçevesinde hizmet verecek. Hastanenin kurulduğu aşamalarda hastaneyi tanıtmak ve doktorlarımızı tanıtmak için farklar cüzi seviyelere indirile bilir. O zamanki şartlara göre bu politikayı belirleyeceğiz. Daha önce açtığımız hastanelerde bunu yaptık. Bu arada da yapılır ve daha sonra hitap edilecek kesime göre fiyat politikası oluşturulur.
YURT DIŞINDAN DOKTOR GETİRMİYECEĞİZ
Yurt dışından doktor almak gibi bir tercihimiz yok. Avrupa dahil olmak üzere Türkiye'de sağlık sistemi çok ileride. Yani kadın doğumda Eray Çalışkan, yurt dışında getireceğiniz doktorlar Eray Bey'den çok daha iyi biri olmayacaktır. Diğer doktorlarda da olay böyle. Türkiye'de Tıp konusunda çok ilerideyiz. Hastanemizde 100 ila 150 arası doktor çalıştıracağız. Bu hastanemizde alet ekipman konusunda da birçok yeni donanım eklenecek. Doktor kadrolarının bir kısmıyla sözlü olarak anlaşıldı. Kadronun 3'te 1'i ile anlaşıldı.

1500-2000 KİŞİ ÇALIŞACAK
Kapalı alanı 50 bin metre kare olacak olan hastanemizde toplam 1500-2000 çalışan olacak. Çok güçlü bir iş istihdamı sağlayacak. Personelimizi bu bölgenin insanlarından seçiyoruz. Son bir ay yoğun şekilde istihdamla ilgili çalışmalarımıza hız vereceğiz. Yataklı tedavide başlangıç hedefimiz 120 yatak. Ancak daha sonra 250-300 yataklara çıkacak. 50 bin metrekarelik bir hastanede olması gereken yatak sayısı 300 civarındadır.

KOCAELİ'NİN EN İYİ HASTANESİ OLACAK
Bu hastane Kocaeli'nin n iyi hastanelerinden biri olacak hem donanım açısından hem ekipman açısından. Kurumsal bir hastane grubu içinde olmanın pek çok avantajı var. Mesela marka olmak için belli bir zaman sarf etmiyorsunuz. İkincisi diğer hastanelerinden çok rahat destek alabiliyorsunuz. Hem doktor desteği, hem ilaç desteği, hem alet edevat desteği, hem eğitim desteği. İstanbul'da 4-5 büyük hastanesi var. Burası da en büyük hastanelerinden biri olacak.
 

KİMSEYE RAKİP DEĞİL
Herkesin hedef kitlesi farklıdır ve Gebze'de 4 tane özel hastane var. Burada bulunan hiçbir hastanenin orta vadede etkilenmesi olmadı. Medicalpark'ın bir amacı vardır, İstanbul'a giden hastayı engellemek. Bu hastanemizde o amaçla yapıyoruz.

ÜNİVERSİTE HASTANESİ YAPICAĞIZ
Hastanemiz ikinci aşamada üniversite olması palazlanıyor. Bununla ilgili olarak alt yapı çalışmalarını yapıyoruz. Bir üniversite hastanesi yapmayı planlıyoruz bütün çalışmalarımız bu yönde.

İŞ KAZALARIYLA İLGİLİ
İş kazaları açısından Türkiye Plastik Cerrahi Derneği'nin içinde bulunan ekipten çok sağlam bir el cerrahi ekibi kurduk. Bacak kopmalarından tutun, el, parmak kopmalarına kadar Gebze'deki hastanemizde rantablı olarak tedavi ve yerine dikme işlemi yapıyoruz. Türkiye'nin ilk üçünde ilk beşindeki kadrolar olacak. İş kazalarında çok ciddi hastalar var, buranın önemini de biliyoruz. O yüzden bu hastalar için faydalı bir klinik açılacak.
 

TÜP BEBEK ÜNİTESİ
Hastanemizde Tüp Bebek Ünitesi olacak. Türkiye'de en büyük yatak açığı yoğun bakımlarda ve yeni doğan yoğun bakımlarda. Türkiye’de bütün hastanelerde bu açık var. Tüp Bebek Ünitesi olması demek, riskli doğum anne adaylarının artması demektir. Bu yüzden yeni doğan yoğun bakım farklı bir yere konuldu. Anlayacağınız Tüp Bebek ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerimiz bu hastanede çok özel bir konuma konuldu” dedi.
 

ERAY ÇALIŞKAN KADIN DOĞUMUN BAŞINA GELDİ

Daha önce Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi Kliniğinin başında bulunan Eray Çalışkan, 6 ay önce bu görevinden ayrılarak kendi muayenehanesini kurdu. Şimdi ise Medikal Park Kadın Doğum Kliniği'nin başına geçiyor. Çalışkan , “Bizim bir vizyonumuz var. İki tane yenilik olacak burada. Bu daha önce Kocaeli'de yapılamadı. Bir tanesi anne karnında çocuğa kan vermek, anne karnındaki çocuğu ameliyat etmek. Bu işlemler şu anda ilimizde yapılamıyor. Ben daha önce KOÜ Tıp Fakültesi'nde yapıyordum. Ancak oradan ayrıldıktan sonra yapmadım. Çünkü sadece orada var bu aletler. Ancak Medicalpark’ta da olacak ve o ameliyatlara yine başlayacağız. İkincisi ise tüp bebek, tüp bebekte embriyo ayıklamadan, emriyoskopa kadar güncel olarak ne varsa hepsi olacak. Ekibimizi kurduk, hazır. Sözlü olarak yapılmış anlaşmalar var, doktorlar, hemşireler ve ebeler şimdiden belli oldu. En iyi ekibi oluşturacağız” dedi. 

 

08 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Meryem zeytin - Eray hocam kesinlikle çok basarili bir doktor...burada uzun uzun yazmak onu anlatmaya yetmez...isine odaklı ve sözle empati kuran biri...inanın ne zaman arasam bana cevap verdi .....kan verme işlemlerinde beni cesaretlendirdi .......kesinlikle riskli gebeliklerde tercih edilmesi gereken bir hekim...kendinizi önce rabbine sonra kendisine güvenerek emenet edebilirsiniz....teşekkürler eray hocam....Betül busram ve annesi

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 10:36
01

Meryem zeytin - Eray hocam,,,,,tek kelimeyle mükemmel doğa ustu bir insan ....Rabbim bin kez razi olsun ondan...bana dünyanın en güzel cocuguna sahip olmamda vesile olduğu için....sunu söylemeliyim ki aşırı riskli bir gebelik donemi geçirdim 4bebek kaybın vardım hepsini doğumlarından sonra kaybettim hem madden hem maneven çökmüş iken Rabbim eray hocamız karsima çıkardı....eray hocam kızına anne karnında 4 kez kan verdi bu işlem gerçekten titizlik aşırı beceri ustalık isteyen bir is kordonsentez yoluyla bebeğine kan verdi Rabbim ondan razi olsun....

Yanıtla . 0Beğen 08 Haziran 10:36
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR