CHP Kocaeli milletvekili aday listesi - 26. Dönem

1 Kasım’da yapılacak olan erken genel seçimler öncesinde siyasi partiler dün milletvekili listelerini açıkladı. Partiler hazırladıkları listelerini d...

1 Kasım’da yapılacak olan erken genel seçimler öncesinde siyasi partiler dün milletvekili listelerini açıkladı. Partiler hazırladıkları listelerini dün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim ettiler. Listesini en erken açıklayan parti yine CHP oldu.

 

ÜÇ İSİM ADAY OLMADI

Kocaeli milletvekili aday listesinde beklendiği gibi fazla değişiklik yapmayan CHP’nin ilk 6 sırasında bir değişiklik olmadı. 7 Haziran’da 7. sırada yer alan Ayhan Mutlu, 8. sıra adayı Rasim Meriç ve 11. sıra adayı Sabriye Şahin Gülşah yeniden aday adayı olmadı.

 

YENİ İSİMLER LİSTEDE

Geçen seçimde 10. sıradan aday gösterilen Kemal Nişancı ise bu kez 7. sırada kendine yer buldu. Asude Fırat Özkan’ın sıralamadaki yeri değişmedi ve listenin 9. basamağında kendine yer buldu. Ayrıca Utkan Güneş, Yakup Törk ve Müzeyyen Topçu Tan da listede yer alan yeni isimler oldular.

 

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 7 HAZİRAN ADAYLARI 1 KASIM ADAYLARI 1 Fatma Kaplan HÜRRİYET 1 Fatma Kaplan HÜRRİYET 2 Haydar AKAR 2 Haydar AKAR 3 Tahsin TARHAN 3 Tahsin TARHAN 4 Turan DUMLU 4 Turan DUMLU 5 Cuma KARAVAR 5 Cuma KARAVAR 6 Tamer SOLAKOĞLU 6 Tamer SOLAKOĞLU 7 Ayhan MUTLU 7 Kemal NİŞANCI 8 Rasim MERİÇ 8 Utkan GÜNEŞ 9 Asude Fırat ÖZKAN 9 Asude Fırat ÖZKAN 10 Kemal NİŞANCI 10 Yakup TÖRK 11 Sabriye Şahin GÜLŞAH 11 Müzeyyen Topçu TAN

 

 

fatma-hurriyet-kaplan-002.jpg

1.  Fatma Kaplan Hürriyet

1980 Tekirdağ doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. 30 Mart yerel seçimlerinde CHP’den İzmit Belediye Başkan Aday Adayı olarak yapılan ön seçimde 400’e yakın oy almıştı. Asıl mesleği avukatlık olan Hürriyet, 7 Haziran milletvekili genel seçimlerinde CHP Kocaeli’den 1. sıra adayı gösterilerek Meclis’e girdi.

haydar-akar-001-001.jpg

2. Haydar Akar

21 Aralık 1963'te İzmit'te doğdu. Babasının adı Celal, annesinin adı Emine'dir. Matematikçi, Sistem Analisti; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünü bitirdi. Türk Pirelli Lastikleri AŞ'de göreve başladı ve 23 yıl burada görev yaptı. Bilgisayar Sistemleri Yöneticiliği görevini yürüttü. İyi düzeyde İngilizce bilen Akar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

tahsin-tarhan-002-001.jpg

3. Tahsin Tarhan

1964 yılında Gümüşhane’de dokuz çocuklu bir ailede dünyaya geldi. İş hayatına oto makas tamircisi olarak başladı. 16 yaşındayken kendine ait bir tamirci dükkanı açtı. 22 yaşında ise bir otomotiv şirketi kurarak oto makas toptancılığı yapmaya başladı. 2000 yılında, sanayiciliğe ilk adımını attı. Satın alarak kısa sürede büyüttüğü oto makas şirketini ve fabrikasını 35 ülkeye ihracat yapan bir dünya markası haline getirdi.

Siyasi yaşamına 2002 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin (SHP) Gebze Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı. 2005 yılında SHP Parti Meclis Üyeliğine seçildi. Sosyal demokratların Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında birleşmesi gerektiğine inandığı için CHP’ye katıldı. 2011 yılı Genel Seçimlerinde CHP Kocaeli Milletvekili Adayı oldu. 2011-2012 yıllarında CHP Genel Merkezi’nde, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevinde bulundu. 2014 Yerel Seçimlerinde CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. 7 Haziran 2015 Milletvekilli Genel Seçimlerinde CHP Kocaeli'den 3. sıra adayı gösterilen Tarhan, Meclis'e girmeyi başararak milletvekili olmuştu.

turan-dumlu-002.jpg

4. Turan Dumlu

1952 Ağrı doğumlu, ilk ve orta okulu Ağrı Doğubeyazıtta, lise eğitimini Erzurum'da, üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi eczacılık fakültesinde okudu. Babası 20 CHP Ağrı Doğubeyazıt ilçe başkanlığı yaptı. 1980 yılında Gölcük'e yerleşti. Kocaeli SODEP (Sosyal Demokrat Parti) kurucuları arasında yer aldı. SHP (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) Gölcük ilçede 2 yıl yöneticilik yaptı. 1987 Kocaeli 2. bölgede milletvekili adayı ve 1991 Kocaeli 1. bölge milletvekili adayı oldu ancak meclise giremedi. 30 Mart yerel seçimlerinde CHP Gölcük belediye başkan adayı oldu. Partisinin oylarını %110 artırarak 18 Bin olan oylarını 37 Bin 500'e çıkardı. Dumlu, 7 Haziran 2015 milletvekili genel seçimlerinde de CHP Kocaeli’den 4. sıra adayı olarak listede yer almıştı.

 

cuma-karavar-001.jpg

5. Cuma Karavar

1955 Yılında Urfa’da dünyaya geldi. 1975 yılından beri Kocaeli’de ikamet eden Karavar, lise mezunu, evli ve 6 çocuk babası. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde AKP’den aday adayı oldu fakat listede kendisine yer verilmedi. Karavar, 7 Haziran 2015'te yapılan genel seçimlerde de CHP aday olarak 5. sırada yer almıştı.

taner-solakoglu-001.jpg

6. Mehmet Tamer Solakoğlu

Avukatlık yapan Solakoğlu 12 Mart 1965 doğumlu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. İzmit'te ikamet etmektedir. 12 Nisan 1997 tarihinde evlenmiştir. Solakoğlu Huku Bürosu'nun sahibidir. İki dönem Kocaeli Baro Başkanlığı yapmıştır. Solakoğlu, 7 Haziran seçimlerinde yine CHP Kocaeli adayları arasında 6. sırada yer almıştı.

kemal-nisanci-001.jpg

7. Kemal Nişancı

1971 Rize Ardeşen doğumlu. Orta öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. SHP Gençlik Kollarında siyasete başladı. İTU mezunu olan Nişancı, üniversitenin son sınıfında PDK A.Ş.’de vardiya amiri olarak çalıştı. CHP Gebze Gençlik Kolları başkanlığı yaptı. Evli ve 1 çocuk babası. Nişancı, 7 Haziran 2015 milletvekili genel seçimlerinde CHP'nin Kocaeli aday listesinde 10. sırada yer almıştı.

utkan.jpg

8. Utkan Güneş

1965 Hatay Samandağı doğumlu. Metalürji Mühendisi olan Utkan Güneş; parti içerisinde il, ilçe ve mahalle delegeliği görevlerinin yanı sıra İstanbul İl Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği de yaptı. Metalürji Mühendisliği Bölümü ve İktisat Fakültesi mezunudur. Evli olan Güneş, 1 çocuk babasıdır.

asude-firat-ozkan-001.jpg

9. Asude Fırat Özkan

Asude Fırat Özkan 1963 Muş Varto doğumlu. Bir tane kızı var. 1985 yılından beri İzmit’te esnaflık yapıyor.

yakup-001.jpg

10. Yakup Törk

1981 Darıca Kazım Karabekir Mahallesi’nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini 60.yıl İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini ise Darıca Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Hemen inşaat işine atıldı. İlbeyoğlu Mühendislik’in yöneticisi. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Yerel yönetimler Akademisi`’ne katıldı. 2011 yılında Diyalog İletişim Akademisi’nde doğru, etkileyici, güzel konuşma ve insan ilişkileri seminerlerine katıldı. 2011yılında GYTE’de işletme dalında yüksek lisans yaptı. 30 Mart Yerel seçimlerinde CHP Darıca Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Evli ve bir çocuk babasıdır.

muzeyyen.jpg

11. Müzeyyen Topçu Tan

1965 Sakarya Hendek doğumlu. İstanbul Üniversitesi Çapa Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun. Evli ve 1 çocuk annesi. Tan, 7 Haziran seçimlerde de CHP'den aday adayı olmuş fakat aday listesinde yer alamamıştı.

 

CHP Kocaeli Milletvekili ADAY ADAYLARI listesi için buraya tıklayın

18 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR