KSO’da yatırımlar konuşuldu

        Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğinde, KSO binasında, Hollanda-Türk firmaları İş Görüşmeleri ve Holland...

 

 

 

 

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğinde, KSO binasında, Hollanda-Türk firmaları İş Görüşmeleri ve Hollanda’daki iş ve yatırım fırsatlarının anlatılacağı bir seminer düzenlendi.

 

PROTOKOL ZİYARETLERİ

İş görüşmeleri organizasyonuyla eşzamanlı olarak Hollanda Dış Yatırım Ajansı’nın katkılarıyla Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom başkanlığında yaklaşık 20 dolayında Hollandalı işadamı ve yatırımcı önce Vali Ercan Topaca, ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiler.

 

SOHBET TOPLANTISI

KSO Sosyal Tesisleri’nde yenilen öğle yemeği sonrası KSO yönetim kurulu odasında bir araya gelen Hollanda Başkonsolosu Schuddeboom, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile Hollandalı ve Türk işadamları yaklaşık 1,5 saat süren sohbet toplantısı gerçekleştirdiler. KSO Başkanı Zeytinoğlu, bu toplantıda sinevizyon eşliğinde Kocaeli ve sanayiini tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.

 

SEMİNER VERİLDİ

Bu toplantı sonrası KSO konferans salonunda Hollandalı ve Türk iş adamları karşılıklı olarak iş görüşmelerini başlattılar. Oldukça faydalı olan bu görüşmeler sonrası taraflar arasında ön anlaşmaların yapıldığı öğrenildi. KSO’da, Hollanda ile ikili görüşmeler sırasında meclis salonunda “Hollanda’daki iş ve yatırım fırsatları konulu seminer” başlatıldı.

 

NFIA TANITILDI

Seminerin açış konuşmasını gerçekleştiren Hollanda Başkonsolosu Schuddeboom tarafından Hollanda’yı tanıtıcı sunum yapıldı. Ardından Hollanda Dış Yatırım Ajansı’ndan Arife Karaosmanoğlu, ajans hakkında bilgilendirme yaparak, Hollanda Dış Yatırım Ajansı’nın (NFIA) Ekonomi Bakanlığı’na bağlı bir operasyon birimi olduğunu vurguladı.

30 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR