Kartal, 1 Mayıs’ı değerlendirdi

        Yapı-Yol-Sen Kocaeli Şube Başkanı Etem Kartal, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına basın toplantısı düzenledi. Yapı-Yol-Sen şube binasında gerçekle...

BÜYÜT

 

 

 

 

Yapı-Yol-Sen Kocaeli Şube Başkanı Etem Kartal, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına basın toplantısı düzenledi. Yapı-Yol-Sen şube binasında gerçekleşen açıklamada Kartal, 1 Mayıs’ı değerlendirdi.

 

SADECE KAMBOÇYA VE

TÜRKİYE’DE YASAK

1 Mayıs İşçi Bayramı’nın tüm dünyada coşku içinde ve bayram havasında kutlandığını belirten Etem Kartal, “Moskova’dan New York’a kadar yüzbinlerce işçi, insanca bir yaşam için meydanlardaydı. Afganistan’ın başkenti Kabil’de 20 yıllık yasaktan sonra ilk kez 1 Mayıs kutlandı. Sadece Kamboçya ve Türkiye’de yasaklar vardı ve polis halka saldırdı” dedi.

 

ŞİDDETE MARUZ KALDIK

1 Mayıs’ta başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de işçilerin, emekçilerin ve emek dostlarının meydanlara indiğini hatırlatan Kartal, “Ancak 1977 yılında Taksim 1 Mayıs alanında yitirdiğimiz kardeşlerimiz için yapılmak istenen anmaya yönelik olarak, dünyanın tanık olduğu polis şiddetine maruz kaldık” ifadelerini kullandı.

 

KOCAELİ’DE KARDEŞÇE KUTLANDI

İlimizdeki 1 Mayıs kutlamalarına da değinen Etem Kartal, “İlimizdeki kutlamalar örnek alınacak bir dostluk, kardeşlik ortamında yapıldı” diye konuştu. Kent içinde hiçbir vatandaşın mağduriyet yaşamadığını vurgulayan Kartal, kutlamalara katılan vatandaşların ise 1 Mayıs’ı doya doya kutladığını ifade etti. Kartal, 1 Mayıs’ın sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik içinde kutlanmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

06 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR